Za nami drugi dzień zmagań na mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim w Lublanie. Tym razem w konkurencji kayak cross Klaudia Zwolińska nie powtórzyła sukcesu z wczoraj i odpadła w półfinale.

Podczas drugiego dnia zmagań na mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim, które mają miejsce w słoweńskiej stolicy — Lublanie wystąpiła tylko jedna reprezentantka Polski, Klaudia Zwolińska. Polka wczoraj na inaugurację cieszyła się z wywalczenia srebrnego medalu w kayak cross sprincie.

Słabiej Biało-Czerwonej poszło w innej konkurencji — kayak crossie. Klaudia bez najmniejszego problemu przebrnęła przez ćwierćfinał, gdzie okazała się najlepsza, wyprzedzając Włoszkę Horn, Słowenkę Novak i Hiszpankę Sorribes. Niestety o wiele gorzej poszło w zmaganiach półfinałowych, gdzie Zwolińska popełniła na trasie kilka błędów, przez co zajęła ostatnie, czwarte miejsce i pożegnała się z walką o medale. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana na 7. pozycji.

Mistrzynią Europy została Szwajcarka — Marx, srebro wywalczyła Francuzka Prigent, a na najniższym stopniu podium stanęła Brytyjka Setchell.