Kamil Majchrzak zrobił kolejny krok w stronę zdobycia tytułu w Tunezji. Dzisiaj pokonał zawodnika rozstawionego z “8” IIia Samakina (ATP 688) 2:0 (6:0, 6:3). Rosjanin w swojej karierze zdobył dotychczas jeden tytuł rangi ITF w sezonie 2022. Tak samo jak Polak w poprzednich spotkaniach nie stracił ani jednego seta. Dzisiaj stracił, aż dwa, które kosztowały go odpadnięciem z dalszej rywalizacji. Kamil idzie jak burza, nie dając innym tenisistom żadnych szans. 

Po raz kolejny zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego pokazuje swoją stabilizację i bez większych przeszkód wygrał pierwszego seta do zera. W grze Polaka nie było widać większych wahań lub zapaści, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przebieg spotkania. Rosjanin nie miał żadnych szans, aby cokolwiek zdziałać przeciwko tak dysponowanemu Kamilowi. Przez cały mecz nie wywalczył nawet jednego break pointa.

W drugiej partii udało mu się ugrać trzy gemy, ale na korcie we wszystkich aspektach, dalej dominował 27-latek. Grał pewny i odważny tenis. Tak jak w poprzednich meczach świetnie spisywał się na linii serwisowej. O finał imprezy powalczy z Chińczykiem Tao Mu, który wyeliminował turniejową jedynkę.