Karol Świderski dołącza do szerokiego grona polskich piłkarzy występujących w szeregach włoskiej ligi. Napastnik reprezentacji Polski został wypożyczony z opcją wykupu do Verony. 

27-latek do włoskiej drużyny przeniósł się z amerykańskiego Charlotte FC. Tam rozegrał 62 spotkania ligowe, w których strzelił 22 bramki i zanotował 11 asyst. Brał też udział w trzech meczach Pucharu US Open, zdobywając w nich bramkę i asystę. W ostatnim sezonie w MLS Charlotte dotarło do fazy play-off, gdzie w 1/16 finału uległo New York Red Bulls 2:5. Świderski zdobył w tym spotkaniu asystę. Wcześniej Polak spędził kilka sezonów w greckim PAOK-u Saloniki, gdzie również notował dość dobre wyniki.

W nowym zespole Świderski nie będzie jedynym reprezentantem naszego kraju. Zawodnikiem Verony od 2019 roku jest bowiem Paweł Dawidowicz. W trwającym sezonie ligi włoskiej drużyna Polaków zajmuje dość odległe, 16. miejsce, z takim samym dorobkiem punktowym jak znajdujące się w strefie spadkowej Cagliari. Przed Świderskim i Dawidowiczem więc ważny cel, jakim jest walka o utrzymanie w Serie A.