Po wczorajszym srebrnym krążku Klaudii Zwolińskiej w konkurencji K1, liczyliśmy, że Polka pójdzie za ciosem także w rywalizacji kanadyjkarek. Biało-Czerwona potwierdziła wysoką formę i także w tej konkurencji zdobyła srebrny medal dla Polski!

W półfinałach kanadyjek wystartowała piątka Biało-Czerwonych. Wśród panów zdecydowanie najlepiej spisał się Kacper Sztuba, który po bezbłędnym przejeździe z czasem 99,68s zajął wysokie 8. miejsce i awansował do finału. Michał Wiercioch z jednym błędem był 19 (czas 103,90s). Natomiast Grzegorz Hedwig ominął jedną z bramek, co skutkowało 50 sekundami kary i odległą lokatą – 28. miejsce.

Nasza wicemistrzyni z konkurencji K1, czyli Klaudia Zwolińska rozpoczęła przejazd od błędu na 2. bramce, ale na dystansie nieco nadrobiła i na metę wpadła na 5. miejscu. Do awansu potrzebowała dwóch słabszych czasów innych zawodniczek. Po przejeździe Czeszki Fiserovej byliśmy już pewni finału Klaudii! Ostatecznie Zwolińska zajęła 9. miejsce. Aleksandra Stach dotknęła 5. bramkę i z wynikiem 117,11s zajęła 16. lokatę.

W finale mężczyzn jako trzeci popłynął Kacper Sztuba. Polak bardzo dobrze rozpoczął swój przejazd, na pierwszym pomiarze będąc na prowadzeniu. Niestety popełnił duży błąd przy jednej z bramek, konieczny był nawrót, co skutkowało stratą wielu sekund. Po korekcie Kacprowi doliczono jeszcze 50 karnych sekund za nieprawidłowe minięcie 5. bramki, przez co nasz kanadyjkarz zajął 10. miejsce.

Podium C1 mężczyzn:

1. R. Westley (Wielka Brytania)
  2. M. Trave (Hiszpania)
  3. V. Chaloupka (Czechy)

—

10. Kacper Sztuba

Finałowy przejazd Zwolińskiej był o wiele lepszy niż ten z półfinału. Polka popłynęła szybciej, a w dodatku bezbłędnie, co dało jej czas 110,29s! Jako że nasza zawodniczka tor pokonywała, jako druga mogła później obserwować wyczyny pozostałych kanadyjkarek w nadziei na jak najwyższe miejsce. Rywalki na nasze szczęście nie ustrzegały się błędów i Biało-Czerwona długo utrzymywała się na prowadzeniu. Szybciej popłynęła zawodniczka z Andory, ale po weryfikacji okazało się, że ominęła jedną z bramek! Ostatecznie Klaudię pokonała tylko Niemka Lilik i Polka sięgnęła po drugie srebro!

Podium C1 kobiet:

1. E. Lilik (Niemcy)
  2. Klaudia Zwolińska
  3. M. Franklin (Wielka Brytania)

Przed nami jeszcze rywalizacja o medale w konkurencji Kayak Cross, gdzie do ćwierćfinałów zakwalifikowali się Klaudia Zwolińska i Mateusz Polaczyk.