Kolejne bardzo dobre dni ma za sobą Polskie kolarstwo szosowe. Marta Lach dwukrotnie wygrała wyścig w Luksemburgu, podia w wyścigach zaliczyli również Rafał Majka i Olga Wankiewicz!
Marta Lach:

Marta Lach zaliczyła pierwsze zwycięstwa w sezonie 2024! Polka najpierw wygrała wyścig Festival Elsy Jacobs à Garnich który odbywał się 27 kwietnia w Luksemburgu. Trasa wyścigu niższej kategorii miała 112 km długości i odbywała się na pagórkowatym terenie, nasza zawodniczka była bardzo aktywna i znalazła się w kilkuosobowej grupie która odjechała od peletonu. Lach na finiszu okazała się najszybszą kolarką i odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Dzień później ponownie na trasie Luksemburskiego wyścigu najlepsza okazała się Marta Lach. Tym razem Polka wygrała wyścig CERATIZIT Festival Elsy Jacobs, tym razem nasza zawodniczka wygrała finisz z peletonu, potwierdzając swoją wielką formę w sezonie olimpijskim.

Olga Wankiewicz:

Olga Wankiewicz reprezentująca barwy MAT ATOM Deweloper Wrocław pojechała do Czech na wyścig Gracia Orlova. Trasa czwartego etapu tego wyścigu miała 70km i toczyła się na płaskim odcinku. Wiadome było, że o etapowe zwycięstwo będą walczyły sprinterki z bardzo dobrej strony pokazała się Olga Wankiewicz która w finiszu z grupy zajęła 3 miejsce. Dzień później młoda Polka ponownie była blisko wygranej, tym razem Wankiewicz zajęła drugie miejsce wygrywając finisz z peletonu. Przed naszą zawodniczką była jedynie Brytyjka Emmy Jeffers która wygrała wyścig po indywidualnej akcji. Wankiewicz zajęła4 miejsce w klasyfikacji punktowej oraz 6 miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.

Rafał Majka:

Nasz wielki góral Rafał Majka pojechał razem ze swoją drużyną do Hiszpanii na Vuelta a Asturias. Górka trasa była profilem wręcz idealnie dopasowana do zawodników drużyny UAE Team Emirates, Na 5km przed metą zaatakował klubowy kolega Rafała Majki – Isaac del Toro który dość szybko zyskał sporą przewagę i zwyciężył etap z ponad minutową przewagą, drugie miejsce na tym górskim etapie zajął Polak potwierdzając tym samym swoją wysoką dyspozycję. Wszystkie etapy hiszpańskiej imprezy padły łupem zawodników UAE Team Emirates, ostatecznie klasyfikację generalną wygrał młody Meksykanin Isaac del Toro a tuż za nim na drugim stopniu podium uplasował się Rafał Majka!