Mateusz Rudyk zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym! Mateusz Rudyk przegrał w finale keirinu jedynie z wielkim Holendrem Harrie Lavreysenem!

Dzisiaj odbywał się ostatni dzień mistrzostw Europy w kolarstwie torowym! Na torze ponownie pojawiło się wielu reprezentantów Polski, najwięcej powodów do radości ponownie dał nasz najlepszy sprinter Mateusz Rudyk który świetnie zaprezentował się w konkurencji keirin. Polak w finale zajął drugie miejsce przegrywając jedynie z niesamowitym Holendrem Harrie Lavreysenem dla którego to było trzecie złoto mistrzostw! Dla Mateusza to był również trzeci medal, do srebrnego medalu w sprincie indywidualnym oraz brązowego w sprincie drużynowym dokłada kolejne srebro indywidualne! Na 10 miejscu rywalizacje ukończył Rafał Sarnecki.

Dobrze w konkurencji keirinu zaprezentowały się również nasze sprinterki. Bardzo blisko awansu do finału była Marlena Karwacka która w swoim półfinale zajęła 4 miejsce. W finale B nasza zawodniczki zajęły 4 i 5 miejsce kończąc mistrzostwa Europy na 9 i 10 pozycji.

Blisko medalu były również siostry Pikulik w konkurencji madison. Na początku wyścigu groźny upadek zaliczyły Polki ale na szczęście sędziowie dopuścili nasze zawodniczki do dalszej rywalizacji. W wyniku wygrywania lotnych premii oraz nadrobienia okrążenia losy złotego i srebrnego medalu rozstrzygały się między Francuzkami i Belgijkami. Nasze zawodniczki były w grze o brąz z Włoszkami i Holenderkami, decydujący był ostatni finisz. Niestety w nim Daria Pikulik okazała się słabsza od Włoszki i mimo podwójnie punktowanego drugiego miejsca na mecie ostatecznie nasze kolarki zajęły najgorsze dla sportowców 4 miejsce.

Bez awansu do strefy medalowej w indywidualnym wyścigu na dochodzenie były Patrycja Lorkowska i Olga Wankiewicz. Bartosz Rudyk natomiast nie ukończył rywalizacji w wyścigu punktowym. Polacy zakończyli mistrzostwa Europy z 3 medalami na koncie, wszystkie w konkurencjach sprinterskich (sprint indywidualny, keirin, sprint drużynowy mężczyzn), dobre miejsca zajęli Daria Pikulik w omnium oraz wspomniane siostry Pikulik w madisonie, Alan Banaszek w omnium mężczyzn oraz Marlena Karwacka w wyścigu ze startu zatrzymanego.