Klaudia Breś już od dłuższego czasu prezentuje kapitalną dyspozycję. Wczoraj wywalczyła złoto Pucharu Świata, a dziś wystartowała jeszcze w mikście z Grzegorzem Długoszem. Biało-Czerwoni sięgnęli po brąz. 

W kwalifikacjach pistoletu pneumatycznego mix Breś i Długosz zajęli 4 miejsce z dorobkiem 575 punktów. Taki sam wynik uzyskali również Portugalczycy, Niemcy i Bułgarzy, więc w takim przypadku decyduje ilość trafień w centralny środek. Ci ostatni mieli ich najwięcej i zajęli 2 lokatę. Zdecydowanie najlepsza była druga para z Niemiec. Do pojedynku o brąz awansowali natomiast Portugalczycy oraz Biało-Czerwoni.

Początek starcia o brązowy medal ułożył się nieco korzystniej dla Portugalczyków: Joany Castelao i Joao Costy. Polacy jednak nie pozwolili im na wypracowanie dużej przewagi, a następnie sami wyszli na prowadzenie – 6:4. Od tego momentu przez długi czas kolejne rundy wygrywali tylko Breś i Długosz. Klaudia rzadko oddawała strzały poniżej 10 punktów, a Grzegorz również wytrzymywał presję. Nasi strzelcy wyszli na prowadzenie 14:4, a następnie 15:5 i byli już o krok od podium. Zdobycie ostatniego punktu nie przyszło im łatwo. Biało-Czerwoni strzelali bardzo nierówno, tracili przewagę i zrobiło się naprawdę nerwowo. Portugalczycy wygrali 4 rundy z rzędu i było już tylko 15:13. Na szczęście słabszy strzał Castelao zadecydował o tym, że kolejną rundę wygrali Breś i Długosz, którzy dzięki temu sięgnęli po brąz! Złoto zdobyli Niemcy Sandra Reitz i Michael Schwald, a srebro Bułgarzy Miroslava Mincheva i Samuil Donkov.