W piątek 12.04.2024 roku rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w koszykówce 3×3 kobiet, który odbywa się w Hongkongu. Po marzenia i występ w Paryżu reprezentacja Polski wystąpiła w eliminacjach w składzie: Marissa Lee Kastanek, Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska oraz Aleksandra Zięmborska. Dziś odbyły się dwa pierwsze mecze fazy grupowej tych rozgrywek, w których Polki zmierzyły się z reprezentacją Egiptu oraz Węgier.

Polska vs Egipt
Mecz rozpoczął się od dwóch rzutów pod koszem z obu stron – 1:1. Szybko się okazało jednak, że reprezentacja Polski jest o wiele lepszym zespołem. Biało-czerwone zaczęły dominować na boisku słabsze rywalki. Szybko i sukcesywnie powiększały swoją przewagę i tak po dwóch rzutach z zaułku Kastanek było już 12:5. Polki kontynuowały swoją dobrą grę w szczególności w defensywie, lecz również nie odstawały w ofensywie. To spotkanie zakończył skuteczny wjazd pod kosz Zięmborskiej – 21:6.

Polska vs Węgry
Ten mecz miał zgoła odmienny przebieg od poprzedniego. Węgierki skutecznie rzucały za jeden punkt z pewnych pozycji na początku spotkania, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 7:3. Wyjątkiem od tej reguły był efektowny rzut dystansowy Böröndy – 9:4. Od tego momentu aż do zakończenia rywalizacji nasze rywalki kontrolowały przebieg gry i nie dały już się dogonić Biało-czerwonym, które musiały uznać ich wyższość – 12:16.

Jutro podczas ostatniego meczu grupowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich reprezentacja Polski zmierzy się z Hongkongiem, a w niedzielę odbędą się ewentualne półfinały oraz finały tych rozgrywek, do których mamy nadzieję, Polki awansują.