Za nami pierwszy dzień kolejnego turnieju z cyklu Women’S Series. Nasze koszykarki mają już zapewniony udział w fazie pucharowej. Najpierw pokonały Filipinki 21:10, a następnie uległy Włoszkom 11:22. 

Po wywalczeniu przez reprezentantki Polski awansu na Mistrzostwa Europy przyszła pora na kolejny turnieju z cyklu Women’s Series, który tym razem odbywa się we francuskiej miejscowości Orlean.

Na inauguracje nasze Panie podejmowały reprezentantki Filipin. Od samego początku to Biało-Czerwone były stroną dominującą, budując przewagę z każdą kolejną minutą. Koniec końców Polki zatrzymały swoje rywalki na zaledwie dziesięciu zdobytych oczkach, rzucając ich o jedenaście więcej.

Kilka godzin później doszło do pojedynku, który zadecydował o tym, kto wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca. Dla Polek była to również okazja do rewanżu za porażkę przeciwko Włoszkom w poprzedniej edycji Women’s Series w Gabali. Niestety to przeciwniczki grały niesamowicie skutecznie, nie pozwalając na zbyt wiele naszej kadrze. Rywalki ostatecznie wygrały 22:11. Wiele na to wskazuje, że jutro zagramy ćwierćfinał z gospodyniami turnieju.

 

Wyniki:

POLSKA — FILIPINY 21:10

POLSKA — WŁOCHY 11:22