W trwających w austriackim Kapfenbergu Final Four Alpe Adria Cup MKS Dąbrowa Górnicza pokonała po dogrywce czeskie Olomoucko 101:94 i zapewnili sobie awans do wielkiego finału

Polska ekipa była stawiana w roli zdecydowanego faworyta półfinałowego spotkania Final Four Alpe Adria Cup przeciwko czeskiej ekipie BK Redstone Olomoucko, który na co dzień rywalizuje w tamtejszej ekstraklasie. Pomimo faktu, że dąbrowianie mieli gładko i przyjemnie pokonać swojego rywala, to o końcowym wyniku zadecydowała dopiero dogrywka

W pierwszej połowie ekipa z województwa śląskiego oddała 22 rzuty, mimo tego mieli duże problemy ze skutecznością, trafiając zaledwie dziesięć z nich. Co prawda, czeska ekipa miała w tym aspekcie (6/14), lecz aż siedmiokrotnie podchodzili do linii rzutów osobistych, gdzie grali na 100% skuteczności. Dało to minimalne prowadzenie MKSu (25:21) po dziesięciu minutach. W dalszych fragmentach pierwszej połowy nadal Dąbrowa Górnicza nie grzeszyła skuteczności, przez co przegrała II kwartę – 18:19, prowadząc do przerwy różnicą trzech oczek – 43:40

Gdy wydawało się, że zespół z Polski przejmuje inicjatywę i zaczyna powoli i skutecznie odjeżdżać rywalom, wszak prowadzili do dwóch kwadransach – 67:58. Wtedy jednak Czesi rzucili wszystko na jedną kartę i odrobili całe poniesione wcześniej straty, doprowadzając do dogrywki. W niej finalnie lepsi okazali się dąbrowianie. Wygrali 101:94 i zameldowali się w wielkim finale Final Four Alpe Adria Cup, w którym bronią tytułu