W piątym spotkaniu ćwierćfinałowym pomiędzy Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski a WKSem Śląskiem Wrocław do samego końca ważyły się losy awansu. Finalnie, to wrocławianie zapewnili sobie po raz czwarty z rzędu awans do strefy medalowej, dzięki fantastycznej IV kwarcie.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski — WKS Śląsk Wrocław 81:83 (18:21, 30:15, 20:23, 13:24)

Po dwóch spotkaniach we Wrocławiu nie rozstrzygnęła się sprawa awansu do półfinału Orlen Basket Ligi. W trzecim meczu lepsi okazali się gospodarze, a dwa dni później do wyrównania doprowadził zespół z Ostrowa Wielkopolskiego.

Zatem decydujące starcie numer pięć odbyło się ponownie na hali w Ostrowie. Od początku rywalizacji bardziej aktywni wydawali się gospodarze, lecz po pierwszych dziesięciu minutach to goście minimalnie prowadzi – 21:15. Stal niesiona dopingiem swoich kibiców wrzuciła wyższy bieg w II kwarcie, którą zwyciężyli różnica aż 15 oczek, co dało prowadzenie do przerwy – 48:36.

Brązowy medalista sprzed roku kontynuował bardzo dobrą grę po zmianie stron, trzymając się na prowadzeniu blisko dwucyfrowym prowadzeniu – 68:59. Wszystko jednak zmieniło się o 180 stopni w decydującej części rywalizacji. Najpierw kolejne cztery punkty zdobyli gospodarze, lecz zaraz po tym Śląsk zanotował serię 17:0, przez co objęli prowadzenie 77:72, nie wypuszczając już przewagi do samego końca. Stal starała się jeszcze wrócić do meczu, lecz zabrakło już czasu na doprowadzenie, chociażby do dogrywki. Ostatecznie to Śląsk Wrocław wygrał próbę nerwów w końcówce – 83:81, meldując się po raz czwarty z rzędu w strefie medalowej Orlen Basket Ligi.

Stal z kolei to trzeci kandydat do medalu, który zakończył swoją przygodę już na etapie ćwierćfinału. Wcześniej odpadł Anwil Włocławek i Legia Warszawa.

5. mecz ćwierćfinałowy — Orlen Basket Liga

Ostrów Wielkopolski: Skele 25 (1o asyst), Silins 18, Djurisić 13, Gielo 13, Beliauskas 8, Chatman 2, Walker 2, Sulima 0

Wrocław: Nizioł 16, Nunez 16, Gravett 13, Gołębiowski 11. Parakhouski 8, Klassen 7, Kolenda 7, Kulvietis 3, Miletić 2