15. kolejka rozgrywana w ramach EuroCup zakończyła się niewielką porażką dla Śląska Wrocław. Zawodnicy z Dolnego Śląska ulegli na wyjeździe włoskiemu Trento 79:85. Z kolei w ENBL cenne zwycięstwo zaliczył Polski Cukier Start Lublin. Słabo radzący sobie ostatnio w tych rozgrywkach koszykarze z Polski pokonali 98:91 Bakken Bears Aarhus.

Dolomiti Energia Trento – WKS Śląsk Wrocław 85:79 (20:20, 18:23, 27:16, 20:20)

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron. W szeregach ofensywnych Śląska dobrze radził sobie Klassen, natomiast z drugiej strony lśnił Baldwin. Inauguracyjna kwarta spotkania zakończyła się remisem, po 20 punktów dla obu drużyn. Druga partia toczyła się przy podobnym obrazie gry. Oprócz Klassena skuteczni byli Wojnałowicz i Wiśniewski. Świetnie rozegrana końcówka przez Wrocławian wyprowadziła ekipę gości na prowadzenie. Przed zejściem na przerwę Śląsk prowadził 43:38.

W trzeciej kwarcie koszykarze z Polski spuścili nieco z tonu. Z lepszej strony pokazywali się tym razem gracze Trento, którzy między innymi dzięki popisom Baldwina i Grazulisa wysunęli się na kilka oczek przewagi. Przed ostatnią częścią spotkania Śląsk przegrywał 59:65. W czwartej kwarcie Wrocławianie nie złożyli broni i dzielnie walczyli o odrobienie strat. Zmniejszyli odległość do zaledwie dwóch punktów, ale ostatecznie to Włosi dopięli swego w końcówce. Śląsk Wrocław musi zatem pogodzić się z porażką 79:85.

Bakken Bears Aarhus – Polski Cukier Start Lublin 91:98 (25:25, 23:18, 26:26, 17:29)

Spotkanie w Danii od początku toczyło się przy wyrównanej grze obu drużyn. Świadczy o tym wynik, którym zakończyła się pierwsza kwarta, 25:25. W kolejnej odsłonie na prowadzenie wysunęli się gospodarze, lecz niewielka strata była jak najbardziej do odrobienia (48:43)

W drugiej połowie wciąż prowadzili zawodnicy z Danii, a ich przewaga w pewnym momencie wzrosła aż do 15 punktów. Jednak w ostatniej kwarcie Start Lublin zaprezentował się ze znakomitej strony i to goście zapisali po swojej stronie zwycięskie punkty kończąc mecz wygraną 98:91.