W ramach 13. kolejki grupy B Eurocupu Śląsk Wrocław podejmował na wyjeździe grecki Aris. Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze dali polskiej ekipie lekcje gry w koszykówki, zwyciężając 93:71. Dla wrocławian to już 12. porażka w tych rozgrywkach w obecnym sezonie

Aris — WKS Śląsk Wrocław 93:71 (22:11, 27:22, 22:17, 22:21)

Dla Wicemistrzów naszego kraju, który w tym sezonie nie przypomina w żadnym procencie ekipy z poprzedniego sezonu, czekało kolejne bardzo ciężkie zadanie w Eurocupie, bowiem zmierzyli się na wyjeździe z greckim Arisem. Zespół ten pokonał wrocławian w 4. kolejce w hali Stulecia 80:63. Śląsk przed tym starciem był outsiderem grupy (bilans 1:11). Z kolei Grecy (5:7)

Już pierwsze minuty pokazały, że z Grecji będzie bardzo ciężko o korzystny wynik, gdyż gospodarze po początkowej grze “kosz za kosz” wrzucili wyższy bieg i już po 10 minutach byli w stanie zbudować 11-punktową zaliczkę. W drugiej najbardziej ofensywnej kwarcie ich wcześniej wypracowana zaliczka utrzymała się w okolicach dziesięciu oczek. WKS miał co prawda pojedyncze zrywy, autorstwa Gravetta czy na co dzień grającego na parkietach 1. ligowych — Jamondy Bryanta Juniora. Niestety nie byli oni w stanie zbliżyć się na dystans mniejszy niż 10 punktów. Na przerwę Trójkolorowi schodzili przy wyniku 33:49

Druga połowa wcale nie okazała się lepsza. Grecy kontrolowali wynik i ani przez chwile nie czuli zagrożenia ze strony swojego rywala. Przy stanie 61:44 WKS zaliczył serie 7:0, lecz natychmiast dziesięcioma oczkami z rzędu odpowiedzieli gospodarze, którzy po dwóch prowadzili 71:50. Ostatecznie Aris zwyciężył wszystkie cztery kwarty, pokonując Śląsk 93:71. Dla zespołu ze stolicy województwa dolnośląskiego to 12. porażka w Eurocupie w obecnym sezonie. Do przedostatniego w tabeli Turku Telekom tracą już 3 zwycięstwa

13. kolejka Eurocupu — Grupa B

Aris: Toliopoulos 18, Blumbergs 17, Gallinat 16, Stark 12, Bankston 9, Bochoridis 8, Sanogo 7, De Sousa 2, Harrell 2, Slaftsakis 2, Kazamias 0

Wrocław: Gravett 25, Bryant Jr 16, Miletić 15, Gołębiowski 7, Parakhouski 4, Wiśniewski 4, Sitnik 0, Voinalovych 0