We wtorek Wicemistrz Polski, Śląsk Wrocław rozegrał spotkanie 10. kolejki grupy B Europucu. Wrocławianie pomimo znacznych braków kadrowych walczyli do samego końca, lecz ulegli drużynie z Francji 72:63. Dla WKS-u jest to 10. porażka w tych rozgrywkach

WKS Śląsk Wrocław – Mincidelice JL Bourg en Bresse 63:72 (16:20,17:22,15:16,15:14)

Kurs na polską ekipę wynosił aż 15, co oznaczało, że Francuzi byli ogromnym faworytem spotkania rozgrywanego w województwie dolnośląskim. Wszystko rozpoczęło się od celnego rzutu — Mileticia. Na to serią 11:0 odpowiedzieli goście, budując sobie już na starcie dość bezpieczną przewagę, która z minuty na minutę malała. Po kilku zrywach wrocławskiej drużyny udało im się zmniejszyć straty po pierwszej kwarcie do dwóch posiadań piłki (czterech punktów) – 16:20

W drugiej części pierwszej odsłony rywalizacji JL Bourg po raz kolejny był w stanie zbudować sobie dwucyfrową zaliczkę, utrzymując ją praktycznie do przerwy. Śląsk robił co w ich mocy, aby ich strata nie była aż tak pokaźna. Ostatecznie do szatni zeszli przy wyniku 33:42

Po zmianie stron francuska drużyna kontrolowała przebieg rywalizacji i nawet na chwilę nie pozwalała zbliżyć się wrocławianom na dystans, który dawałby nadzieję na odwrócenie losów spotkania. W ostatniej części meczu JL Bourg en Bresse miało nawet 16 punktów przewagi po rzutach wolnych Isiaha Mike’a. W końcówce nieco spuścili z tonu i pokonali osłabiony Śląsk, wspierany zawodnikami z 1. ligowych parkietów (Sitnik, Bryant czy Hlebowicki) – 63:72. Dla Wicemistrza naszego kraju jest to już 10. porażka w tym sezonie Eurocupu przy zaledwie jednym zwycięstwie. Z kolei Francuzi wskakują na pozycję wicelidera, tuż za wciąż niepokonaną Gran Canarią

Najbardziej barwną postacią w szeregach gospodarzy był Serb — Miletić, zdobywca 20 punktów.

10. kolejka Eurocupu — Grupa B

Wrocław: Miletić 20, Gravett 14, Wiśniewski 7, Parakhouski 6, Gołębiowski 5, Voinalovych 3, Bryant Jr 3, Zębski 2, Sitnik 1, Hlebowicki 0

Bourg en Bresse: Mike 16, Morgan 12, Salash 9, Brown 8, Risacher 6, Lewis 5, Massa 4, Kokila 4, Omenaka 4, Rowland 4, Courby 0