Damian Czykier po kapitalnym biegu na początku sezonu został liderem list europejskich na 110m przez płotki! Kolejny bardzo dobry start ma za sobą oszczepniczka Maria Andrejczyk, która ma teraz drugi wynik w Europie!

Damian Czykier wspaniale wczoraj zaprezentował się na mityngu w Warszawie. Polski płotkarz najpierw wywalczył minimum na mistrzostwa Europy, a w biegu finałowym pobiegł jeszcze szybciej, wypełniając minimum olimpijskie! Rezultat naszego reprezentanta to 13.27 i zapewnia mu aktualnie prowadzenie na listach europejskich. Czykier nigdy nie pobiegł tak szybko na tym etapie sezonu, dodatkowo warto wspomnieć, że to jego drugi wynik w karierze. Biegnący również w tym biegu Jakub Szymański zajął drugie miejsce i osiągnął nowy rekord życiowy, od dziś wynosi on 13.45.

Formę na mitingu w Offenburgu potwierdziła Maria Andrejczyk. Polska oszczepniczka zajęła trzecie miejsce z wynikiem 62,72m i zajmuje aktualnie drugie miejsce na listach europejskich. Dla naszej oszczepniczki to najdalszy rzut od Igrzysk Olimpijskich, gdzie w finale uzyskała 64,61 i zdobyła srebrny medal. Polka jest coraz bliżej uzyskania 64,00m, które daje kwalifikacje olimpijską. Widać jednak, że nasza reprezentantka z każdym konkursem uzyskuje dalsze odległości i zbliża się do światowej czołówki.

Nowy rekord życiowy ustanowił również Filip Rak. Polak w Olkuszu na memoriale Czesławy Mentlewicz uzyskał podczas biegu na 800m  czas 1:45,97. W Karlsruhe Olimpia Breza poprawiła rekord Polski do lat 23 na 5000 metrów. Młoda Polka w Niemczech uzyskała rezultat 15:28,13 i jest to najlepszy wynik jakiejkolwiek polskiej zawodniczki na tym dystansie od 8 lat. Tyczkarka Lilly Nichols w Windsor ustanowiła nowy rekord życiowy skacząc 4.11. Płotkarka Alicja Sielska w Krakowie uzyskała nową życiówkę 13.07. To daje jej 20 lokatę w polskich tabelach historycznych. Anna Wielgosz w Kalamat podczas biegu na 800m uzyskała 2:01,21, to najlepszy w tym roku wynik na polskich listach.