Bardzo dobre informacje napłynęły do nas z Madrytu, gdzie zakończył się turniej z cyklu Beach Pro Tour Futures. Maciej Rudol i Filip Lejawa do Polski wrócą z brązowymi medalami.

Faza grupowa

Rywalizację w Madrycie nasz duet rozpoczął od meczu z Duńczykami – Madsem Mollgaardem i Nicolaiem Hovmannem Overgaardem. Biało-Czerwoni po zaciętej walce przegrali pierwszego seta 20:22. W drugiej partii po raz kolejny do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. Tym razem zwycięsko wyszedł z niej nasz duet (26:24). Tie-break  niestety padł łupem rywali 15:10. W drugim spotkaniu było już zdecydowanie lepiej. Polacy rozprawili się z reprezentantami gospodarzy – Nathanem Matosem i Jose Albą Varelą w dwóch setach, wygrywając je do 13 i do 16. Dzięki temu zajęli 3. miejsce w grupie i awansowali do 1/8 finału.

• Rudol/Lejawa – Mollgaard/Hovmann Overgaard 1:2 (20:22, 26:24, 10:15)
  • Matos/Alba Varela – Rudol/Lejawa 0:2 (13:21, 16:21)
Play-offy

W 1/8 finału rywalami polskiego duetu byli Niemcy Robin Sowa i Maximilian Just. Pierwszy set po bardzo dobrej końcówce w wykonaniu Polaków padł ich łupem 21:16. W drugim nie było już tak przyjemnie, bowiem przeciwnicy postawili większy opór i Biało-Czerwoni wygrali dopiero po grze na przewagi (22:20).

1/8 finału: Sowa/Just – Rudol/Lejawa 0:2 (16:21, 20:22)

W ćwierćfinale po raz kolejny Biało-Czerwoni poradzili sobie w dwóch setach. Tym razem ich wyższość musieli uznać Słowacy Lubos Nemec i Adrian Petruf. Obie partie nasi zawodnicy wygrali do 17, awansując tym samym do najlepszej czwórki turnieju.

Ćwierćfinał: Nemec/Petruf – Rudol/Lejawa 0:2 (17:21, 17:21)

Dziś Polacy przystąpili do półfinałowego starcia, w którym, co ciekawe, ponownie zmierzyli się ze swoimi rywalami z grupy – Duńczykami Mollgaardem i Hovmannem Overgaardem. Niestety znowu lepsi okazali się przeciwnicy, choć tym razem to Biało-Czerwoni lepiej otworzyli spotkanie, wygrywając pierwszą partię 21:17. Drugi set natomiast był już bardziej wyrównany do stanu 13:13. Później rywale „odskoczyli” naszym siatkarzom i tym razem to oni wygrali do 17. Nerwowy tie-break ostatecznie również padł łupem Duńczyków (15:11). Tym samym naszym reprezentantom pozostała walka o brązowy medal.

Półfinał: Rudol/Lejawa – Mollgaard/Hovmann Overgaard 1:2 (21:17, 17:21, 12:15)

W starciu o brąz Polacy mierzyli się z francuskim duetem Chouikh-Barbez/Altwies. Pierwsza partia była wyrównana jedynie na początku. Następnie warunki zaczęli dyktować rywale i to oni wyszli z niej zwycięsko 21:16. W drugiej odsłonie znowu spokojne prowadzenie objęli Francuzi. Na szczęście tym razem nie na długo, bowiem Rudol i Lejawa wyrównali, a następnie udanym atakiem w wykonaniu Lejawy przypieczętowali zwycięstwo w tym secie (21:16). Tie-break, mimo nerwowej końcówki, okazał się zwycięski dla Polaków 15:11. Tym samym mogli się oni cieszyć z brązowych medali.

Mecz o 3. miejsce: Chouikh-Barbez/Altwies – Rudol/Lejawa 1:2 (21:16, 16:21, 11:15)