Znakomity dzień mają za sobą nasi lekkoatleci w Rzymie! Dzisiaj w sesji wieczornej mistrzem Europy w rzucie młotem został Wojciech Nowicki, a srebrny medal na 100m wyszarpała po pięknym biegu sprinterka Ewa Swoboda!

Trzeci dzień mistrzostw Europy miał być ponownie bardzo emocjonujący dla polskich kibiców i właśnie taki był. Nasi reprezentanci wystąpili w czterech finałach, a nasz dorobek medalowy powiększył się o dwie zdobycze z cenniejszych kruszców niż wczoraj.

Rzut młotem mężczyzn:

Niezwykle emocjonujący był rzut młotem mężczyzn, gdzie oczywiście występowała dwójka naszych zawodników. Po trzech seriach na prowadzeniu był mistrz olimpijski z Tokio Wojciech Nowicki. Polak w drugiej próbie oddał rzut na odległość 80,14m. W czwartej próbie Nowickiego przerzucił Węgier Bence Halasz, który oddał swój najdalszy rzut w tym sezonie. Reprezentant Madziarów uzyskał 80,49m. Po pięciu seriach sytuacja Nowickiego była jeszcze trudniejsza, ponieważ Ukrainiec Mykhailo Kokhan przerzucił Polaka o 4cm i po rzucie na 80,18m zajmował drugie miejsce. Prawdziwy pokaz mistrzowskiej psychiki zaprezentował Wojciech Nowicki w ostatniej próbie, gdy rzucił 80,95m, pokonując wszystkich rywali! Dla Nowickiego to trzeci medal ME z rzędu. Paweł Fajdek skończył konkurs na szóstej pozycji z wynikiem 77,50m, ustanawiając rekord sezonu.

100m kobiet:

Ewa Swoboda kolejny raz oczarowała polskich kibiców, zdobywając pierwszy swój medal na otwartym stadionie! Polka pewnie wygrała półfinał z wynikiem 11.02. Łącznie nasza sprinterka miała czwarty czas półfinałów. W wielkim finale Ewa Swoboda pobiegła wspaniale, Polka nie straciła sił na dystansie i wywalczyła wicemistrzostwo Europy na ostatnich metrach. Mistrzynią została Brytyjka Dina Asher-Smith z wynikiem 10.99. Drugie miejsce dla Ewy Swobody z czasem 11.03, a trzecie dla Włoszki Zaynab Dosso, która przegrała srebro tysięcznymi częściami sekundy.

400m kobiet:

Dzisiaj odbywały się również półfinały na 400m kobiet. Natalia Kaczmarek bardzo pewnie pobiegła i z czasem 50.70 wygrała swój bieg. Gorzej spisała się Justyna Święty-Ersetic, która zajęła ostatnie miejsce w swoim biegu. Natalia Kaczmarek jutro powalczy w wielkim finale o swój drugi medal mistrzostw Europy, Polka miała dziś trzeci czas półfinałów.

3000m z przeszkodami kobiet:

Dwie Polki wystąpiły w finale 3000m z przeszkodami. Dobre szóste miejsce zajęła Alicja Konieczek, a na dwunastym miejsce uplasowała się Kinga Królik. Złoto padło łupem Niemki Gesy Krause, srebro dla Brytyjki Elizabeth Bird, a brąz dla Stelli Rutto.

1500m kobiet:

Na 1500m zaprezentowała się Aleksandra Płocińska, która nie była wśród faworytek rywalizacji. Polka zajęła dwunaste miejsce. Złoto dla Irlandki Ciary Mageean, srebro Brytyjki Georgii Bell, a brąz dla Francuski Agathy Guillemot.

200m mężczyzn:

Albert Komański wystąpił w półfinale 200m, Polak nie ukończył swojego biegu z powodu kontuzji.