Siatkarki Grotu Budowlanych Łódź pokonały w 4. kolejce Ligi Mistrzyń Calcit Kamnik. Wygrana 3:0 jest dla polskiego zespołu drugim triumfem w tych rozgrywkach.

Nie był to udany start Budowlanych. Szybko przewagę osiągnęła drużyna gości i długo mogło się wydawać że siatkarki z Łodzi spiszą ten set na straty. Brakowało dokładności w przyjęciu, a ataki nie były wystarczająco skuteczne. Calcit prowadził już 17:9. Od tego momentu straty zaczęły jednak odrabiać gospodynie i zdobyły aż 8 punktów pod rząd, co doprowadziło do wyrównania. Świetnie serwowała Sobiczewska, do efektywności ataków przyczyniła się m.in. Mitrovic. Dzięki znacznej poprawie gry Łodzianki wygrały pierwszego seta 25:22.

Druga odsłona nie przypominała już początku spotkania. Budowlane popisywały się świetną grą i niemal całą partię utrzymywały się na prowadzeniu. Bardzo mocną stronę gospodyń stanowiła zagrywka. Nie zawodziło przyjęcie oraz ataki. Ta część meczu nie stanowiła żadnych problemów dla siatkarek Grotu, które pewnie pokonały zawodniczki z Kamnika 25:17.

W trzecim secie Budowlane nie wstrzymały tempa. Początkowo gra byłą w miarę wyrównana, ale od równowagi 9-9 Łodzianki wypracowały wysoką przewagę i nie pozwoliły rywalkom na nic więcej. Zawodniczki z Kamnika nie były w stanie sprostać grze gospodyń i uległy im 17:25. Tym samym zespół z Łodzi pokonał u siebie Calcit w trzech setach.

Grot Budowlani Łódź – Calcit Kamnik 3:0 (25:22, 25:17, 25:17)

Grot Budowlani Łódź:  Wilińska, Sobiczewska, Różyńska, Lisiak, May, Mitrović, Łysiak , Lijewska, Bjelica, Łazowska

Calcit Kamnik: Rituper, Radisković, Hutinski, Boisa, Najdić, Sen oraz Banko, Spoljarić , Cizman, Gorjup, Maćek, Pucelj