Biało-Czerwoni rozpoczęli start w Mistrzostwach Europy w łucznictwie. Najwyższą lokatę w kwalifikacjach w łuku klasycznym zajął Oskar Kasprowski, natomiast w łuku bloczkowym Łukasz Przybylski. Od jutra ruszy faza pucharowa.

Kilka dni temu szóstka naszych reprezentantów wzięła udział w europejskich kwalifikacjach olimpijskich. Niestety nie udało im się zająć wysokich lokat. Na etapie 1/24 finału odpadli Maksymilian Osuch, Oskar Kasprowski, Wioleta Myszor i Martyna Stach. Z kolei w 1/16 finału porażki ponieśli Konrad Kupczak i Klaudia Płaza.

Cała szóstka pozostała w Essen i bierze udział w Mistrzostwach Europy. Dziś odbyły się kwalifikacje, w których dobry wynik zanotował Oskar Kasprowski. Polak zajął 12 miejsce z wynikiem 676 punktów. Pozostali Biało-Czerwoni w łuku klasycznym spisali się niestety dużo słabiej. 44 był Konrad Kupczak, 52 Klaudia Płaza, 56 Martyna Stach, 60 Wioleta Myszor, a 70 Maksymilian Osuch.

W łuku bloczkowym najwyżej, na 19 miejscu kwalifikacje ukończył Łukasz Przybylski (701 punktów). 49 miejsce zajął Przemysław Konecki, a 54 Rafał Dobrowolski. Natomiast wśród pań 30 była Małgorzata Kapusta, 31 Kseniya Markitantova, z kolei 43 Sandra Jankowska.