Dziś w Sofii rozpoczął się czwarty, ostatni Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym. To dla zawodników ostatnia szansa na zdobywanie punktów i walkę o finałowe zawody w Ankarze. Znakomicie w eliminacjach spisała się Anna Maliszewska, która zajęła 2 miejsce. Szósta była Natalia Dominiak.

Pierwszy dzień zmagań stał pod znakiem eliminacji kobiet. Polskę reprezentowały trzy zawodniczki: Anna Maliszewska, Natalia Dominiak oraz Oktawia Nowacka. Najlepsze wyniki osiągnęła ta pierwsza. Maliszewska startowała w grupie A i swój występ rozpoczęła od 5 miejsca w szermierce (16 wygranych walk). Następnie zajęła dopiero 15 miejsce w pływaniu, ale lepiej poszło jej w laser runie. W sumie Polka zdobyła 1063 punkty, które dały jej 2 miejsce i oczywiście awans do półfinału. W tej samej grupie znalazła się Natalia Dominiak. Druga z Biało-Czerwonych była 13 w szermierce oraz 11 w pływaniu, natomiast świetnie zaprezentowała się w laser runie – 4 lokata. Łącznie zgromadziła 1061 punktów, zajęła 6 miejsce i również bardzo pewnie awansowała do półfinału. Dużo słabiej spisała się niestety Oktawia Nowacka. Nasza medalistka olimpijska zajęła 17 miejsce w grupie B (1013 punktów) i odpadła z dalszej rywalizacji.

Jutro w eliminacjach wystąpią panowie. Zobaczymy czterech Biało-Czerwonych: Łukasza Gutkowskiego, Sebastiana Stasiaka, Kamila Kasperczaka oraz Daniela Ławrynowicza.