Magda Linette pokonała reprezentantkę Filipin Aleksandrę Ealę 7:6, 6:1 i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 500 w Abu Zabi.

Było to pierwsze spotkanie Polki z Filipinką. Zdecydowaną faworytką ze względu na ranking była Linette, która jest sklasyfikowana ponad 130 pozycji wyżej niż jej rywalka. Polka miała jednak za sobą porażki w pierwszych rundach Hua Hin, Australian Open (krecz) oraz Adelajdzie, więc ciążyła na niej presja, by w końcu odnieść zwycięstwo.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obie zawodniczki wygrywały swoje podania i nie doprowadziły do żadnego przełamania. Dużą szansę na to miała Polka w szóstym gemie seta, kiedy to zawodniczki rozgrywały długiego gema na przewagi, a Linette miała aż trzy okazje na wygranie gema przy serwisie Eali. To się jednak nie udało i ostatecznie o losach partii rozstrzygnął tie-break. Zdecydowanie lepiej rozpoczęła go Magda, która już po chwili prowadziła 4:0. Reprezentantka Filipin nie miała zamiaru się  poddać i wyrównała stan na 4:4. Od tego momentu trzy kolejne piłki wygrała Polka, która objęła prowadzenie w meczu. Zwycięstwo w tie-breaku dodało Linette pewności siebie i od przełamania rozpoczęła drugiego seta. Ku zaskoczeniu Eala szybko odrobiła stratę i można było przypuszczać, że znów będziemy oglądać wyrównaną partię. Jednak od tego momentu wyższy bieg „wrzuciła” Polka, która wygrała kolejne pięć gemów (trzykrotnie przełamując rywalkę) i awansowała do kolejnej rundy.

Przeciwniczką Linette w 1/8 finału będzie doświadczona i rozstawiona z „6” Brazylijka Beatriz Haddad-Maia.