Wiele emocji przyniósł nam 2. dzień Mistrzostw Europy w holenderskim Apeldoorn. Tuż za podium rywalizację w scratchu zakończyła Daria Pikulik, a duet Banaszek/Pszczolarski zajął 6 lokatę w madisonie.

Drugi dzień Mistrzostw Starego Kontynentu rozpoczął się od sprintu kobiet z udziałem dwóch Polek: Pauliny Petri oraz Nikoli Sibiak. Pierwsza z wspomnianych Biało-Czerwonych eliminacje zakończyła na 16 miejscu ze stratą +0.908 do zwyciężczyni Brytyjski Finucane. Natomiast Nikola Sibiak zakończyła na 7 miejscu z czasem 10.898. Paulina Petri rywalizację w fazie pucharowej musiała rozpocząć od 1/16, gdzie trafiła na Czeszkę Natalie Miksanikovą. W tym starciu lepsza okazała się Polka eliminując z dalszej rywalizacji reprezentantkę naszych południowych sąsiadów. Niestety w 1/8 polska kolarka odpadła przegrywając ze zwyciężczynią eliminacji Emmą Finucane. W odmiennych nastrojach swoją rywalizację na tym etapie zakończyła Nikola Sibiak, która odprawiła z kwitkiem Belgijkę Nicky Degrendele. O wejście do strefy medalowej Polce przyszło się zmierzyć z Francuzką Gros. Niestety w obu wyścigach szybsza okazała się rywalka eliminując tym samym Biało-Czerwoną z dalszej rywalizacji.

Kolejną konkurencją z udziałem polskich reprezentantów był madison z Alanem Banaszkiem i Wojtkiem Pszczolarskim. Polski duet podczas całego wyścigu zdołał zdobyć 24 punkty co dało finalnie 6 miejsce.

Ostatnią konkurencją dzisiejszego dnia był scratch pań z Darią Pikulik na starcie. Nasza reprezentantka dobrze jechała przez cały wyścig kontrolując jego przebieg. Polka do finiszu zajęła dobrą pozycję ale niestety trzy zawodniczki okazały się szybsze i ostatecznie nasza reprezentantka zakończyła na pechowym 4 miejscu.