Miłosz Redzimski mistrzem Europy do lat 21 w tenisie stołowym! W wielkim finale tenisista KS Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonał 4:2 Macieja Kubika! Obaj zawodnicy sięgnęli razem po złoto w grze podwójnej! Na podium w singlu stanęła także Anna Brzyska.

Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym do lat 21 rozgrywane w Skopje zakończyły się w niedzielę. Łącznie reprezentanci Polski zdobyli na nich aż pięć medali!

Rano rozegrano półfinały w grze pojedynczej. Najpierw Maciej Kubik pokonał 4:2 Thibaulta Poreta, a później Redzimski wygrał z rewelacyjnie spisującym się w Skopje Andre Bertelsmeierem 4:1 (13:15, 11:8, 11:7, 11:8, 11:9). Pochodzący z Grodziska Mazowieckiego zawodnik zwyciężył w wielkim finale 4:2 (11:9, 11:9, 11:3, 7:11, 9:11, 11:9) i został najlepszym tenisistą w Europie po raz drugi z rzędu! Z kolei Kubik zdobył na turnieju w Skopje medal w każdej kategorii.

Redzimski i Kubik byli najlepsi także w rywalizacji deblowej. Biało-czerwoni w całej imprezie przegrali tylko dwa sety – w finale z Eduardem Ionescu i Dariusem Movileanu z Rumunii, pokonując swoich rywali 3:2 (11:9, 11:2, 11:13, 9:11, 11:5).

Na podium w singlu stanęła także Anna Brzyska! Polka uległa w półfniale 2:4 Veronice Matiuninie z Ukrainy. Przypomnijmy, że wcześniej razem z Maciejem Kubikiem zdobyła brązowy krążek w grze mieszanej.