Polska zaczęła rywalizację na mistrzostwach Europy U22 w siatkówce mężczyzn. Dziś w holenderskim Groningen podejmowała reprezentację Hiszpanii, z którą na inaugurację ME zwyciężyła 3:0.

Polska 3:0 Hiszpania (25:23, 25:23, 25:20).

Polacy bardzo dobrze zaczęli pierwszą partię. Szybko wyszli na prowadzenie 2:0 i utrzymywali przewagę dwóch oczek. Hiszpanie przez większość seta gonili Biało-Czerwonych, mimo to podopieczni Dariusza Luksa rozsądnie do końca utrzymywali wynik i wygrali pierwszą odsłonę 25:23.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany — drużyny grały punkt za punkt (9:9). Hiszpanom udało się przełamać tę serię (16:14), jednak Polacy szybko dogonili rywali i znów był remis (16:16). Biało-Czerwoni zdołali zachować zimną krew na sam koniec i ponownie drugi set należał do nich (25:23).

Trzecia odsłona była również wyrównana — Hiszpanie chcieli wygrać i przedłużyć rywalizację, jednak Polacy złapali dobrą passę i wyszli na prowadzenie 14:10. Rywale walczyli do końca o lepszy wynik, mimo to Biało-Czerwoni pewnie zwyciężyli trzecią partię 25:20 i tym samym cały mecz 3:0.

Jutrzejszym rywalem Polaków będą Węgrzy, mecz rozpocznie się o 16:30.