Polska Reprezentacja piłkarek ręcznych przegrała dzisiaj z Rumunią 26:27 (10:13)

Po ostatniej porażce z Danią, Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet straciła szanse na awans do kolejnej rundy mistrzostw świata.

Na pożegnanie z turniejem Polki rozegrały dzisiaj swój ostatni mecz w Herning z Rumunią.

Rumunia jest najczęstszym rywalem Polek na międzynarodowej arenie. Zespoły dotąd spotkały się 88 razy. 24 razy zwyciężyły Polki, 7 razy padł remis, a aż 57 z tych spotkań wygrały rywalki.

Dzisiejsze spotkanie zaczęło się od 2 minutowej kary dla Kochaniak- Sali za rzut w twarz bramkarki Rumunii. Chwilę później mecz otworzyły rywalki i szybko odskoczyły na 3 bramki. Polki zdołały jednak wyrównać na 5:5

Na 5 minut przed końcem pierwszej części spotkania gospodynie znowu uciekły na 11:8 ale popełniły błąd i Polki po szybkim ataku strzeliły 9 bramkę. Płaczek obroniła groźny strzał Buceschi, ale sędziowie odgwizdali 7 metr i tym razem Buceschi pokonała Płaczek. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem rywalek 13:10.

Drugą połowę Rumunki rozpoczęły celnym rzutem karnym. Kilkadziesiąt sekund później znowu wykorzystały 7 metr i prowadziły 15:12.  Wyraźnie obudzone Polki zdołały zbliżyć się na 20:22. W przeciągu zaledwie 3 minut Balsam dołożyła kolejne 2 bramki z rzutów karnych.

W kolejnej akcji nasze szczypiornistki odebrały piłkę rywalkom i Wiertelak doprowadziła do remisu 25:25

W 54 minucie Laslo zeszła z boiska z urazem kostki, a o czas poprosił trener Rumunii. Po powrocie na boisko Zima w świetnym stylu zatrzymała rzut Pintei. Następną akcję Polki zagrały na 2 koła, ale zgubiły piłkę. Gospodynie to wykorzystały i oddały celny strzał do pustej bramki.

W ostatniej minucie Rumunki wznowiły atak. Polkom udało się przechwycić piłkę, niestety Balsam trafiła w poprzeczkę. Rywalki odskoczyły na 25:27, a na 15 sekund przed końcem spotkania padła ostatnia bramka nie tylko dla Biało – Czerwonych ale w całej dzisiejszej rywalizacji.

Po dzisiejszym meczu Rumunia zajmie jedno z miejsc 9-12, Polki jedno z 13-16. Obie drużyny już przed dzisiejszym pojedynkiem straciły szansę na awans do kolejnej rudny.

Bramki:

Polska: 8 Balsam, 5 Kochaniak-Sala, 3 Rosiak, 3 Nocuń, 2 Wiertelak, 1 Kobylińska, 1 Matuszczyk, 1 Urbańska, 1 Masna, 1 Galińska

Rumunia: 11 Buceschi, 5 Laslo, 4 Pintea, 3 Bucur, 2 Dindiligan, 1 Bazaliu, 1 Popa