W weekend odbyła się 15. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy, która tym samym zakończyła zmagania ligowe w tym roku. Liderem na półmetku został Constract Lubawa. Podium uzupełnia kolejno Rekord i Piast. W strefie spadkowej natomiast plasuje się Jagiellonia, Clearex i Sośnica

CONSTRACT LUBAWA – PIAST GLIWICE 1:2 (0:0)

W środę doszło do hitowego, zaległego spotkania 14. kolejki, gdzie aktualny Mistrz Kraju — Constract Lubawa podejmował brązowego medalistę sprzed roku — Piasta Gliwice. Całe starcie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. W I połowie żadna z ekip nie była w stanie znaleźć sposobu na pokonanie golkipera bramkarza przeciwnej drużyny. Po zmianie stron Pedrinho wyprowadził lubawian na prowadzenie, lecz później strzelali już tylko przyjezdni, którzy pokonali Construktorów 2:1. Jest to pierwsza ligowa porażka gospodarzy w tym sezonie oraz pierwsza domowa od 20 maja (wówczas w półfinale play-off ulegli Piastowi po serii rzutów karnych – 5:6)

Bramki: Pedrinho 21′ – Alex Gonzalez 25′, 36′

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – SFF KS SOŚNICA GLIWICE 5:3 (2:1)

15. kolejka rozpoczęła się we wtorek, gdzie w arcyważnym spotkaniu w dolnych rejonach tabeli, Jagiellonia Białystok zmierzyła się z dotychczasowym outsiderem ligi — Sośnicą Gliwice. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem białostoczan – 2:1. Po zmianie stron to również gospodarze byli nieco skuteczniejsi, przechylając szalę zwycięstwo na swoje konto w końcowych fragmentach rywalizacji – 5:3. Tym samym zbliżyli się do strefy bezpiecznej na 3 oczka. Sośnica z kolei zdobyła w pierwszej rundzie tylko 3 punkty, tracąc do 13. Przemyśla – 10.

Bramki: Kamil Sakowicz 14′, Grzegorz Makal 15′, Wojciech Nasuto 21′, Jakub Kozłowski 37′, Grzegorz Haraburda 40′ – Michał Tkacz 8′, 30′, Marcin Kiełpiński 25′

BSF ABJ BOCHNIA — EUROBUS PRZEMYŚL 6:2 (4:0)

W Bochni miejscowa BSF ABJ podejmowała Eurobus Przemyśl. Bochnianie bardzo szybko wzięli się za strzelanie, bowiem po 9. minutach prowadzili już 3:0 i do samego końca kontrolowali sytuację na boisku. Do przerwy byli na czterobramkowym prowadzeniu – 4:0. Po zmianie stron nieco spuścili z tonu. To jednak nie przeszkodziło im w bezproblemowym pokonaniu – 6:2 przemyślan

Bramki: Łukasz Biel 4′, Pedro Pereira 5′, Adam Wędzony 9′, Minor Cabalceta 20′, 38′, Arkadiusz Budzyn 25′ – Cristiana Neme 30′, Damian Demski 32′

AZS UW DARKOMP WILANÓW – WIDZEW ŁÓDŹ 2:2 (1:2)

Akademicy z Warszawy podejmowali u siebie Widzew Łódź. Strzelanie rozpoczął w 3. minucie — Moustapha Diakite, lecz później dwa trafienia zanotował Willy May, co dało prowadzenie łodzianom do przerwy. Po zmianie stron gola na wagę remisu zdobył Diakite, a starcie zakończyła się podziałem punktów – 2:2

Bramki: Moustapha Diakite 3′, 30′ – Willy May 11′, 19′

CLEAREX CHORZÓW — RED DRAGONS PNIEWY 3:7 (1:2)

W Chorzowie, miejscowy Clearex w bardzo ważnym spotkaniu podejmował Red Dragons Pniewy. Wygrana gospodarzy pozwoliłaby im zbliżyć się do rywala na zaledwie 1 punkt. Boisko jednak tego nie potwierdziło. Chorzowianie trzymali korzystny wynik jedynie w pierwszej części spotkania, bowiem przegrywali tylko 1:2. Po zmianie stron jednak pniewianie “wystrzelali” gospodarzy i wygrali 7:3. Tym samym awansowali na 11. miejsce w ligowej tabeli. Clearex natomiast zakończył rundę na 15. pozycji

Bramki: Łukasz Borkowski 17′, 38′, Mariusz Seget 29′ – Yvaaldo Gomes 5′, 24′, Mateusz Kostecki 24′, 35′, Adrian Skrzypek 32′, 38′, German Romero 39′

GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO – KS CONSTRACT LUBAWA 1:4 (1:2)

Po jednego z hitowych starć 15. serii gier doszło w Lesznie, gdzie miejscowy Malepszy Leszno mierzył się z Constractem Lubawa. Całe spotkanie mogło się podobać kibicom zgromadzonym w hali Trapez, a ich zawodnicy dzielnie walczyli o korzystny wynik. Strzelanie zaczął w 3. minucie Viacheslav Kozhemiaka, lecz później bramki zdobywali już tylko przyjezdni. Goście do przerwy prowadzili 2:1, a ostatecznie pokonali leszczynian 4:1 i wygrali pierwszą rundę FOGO Futsal Ekstraklasy w sezonie 2023/24. W tym spotkanie Pedrinho zanotował 100. trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju

Bramki: Viacheslav Kozhemiaka 3′ – Pedro Oliveira Silva 14′, Adriano 20′, 33′, Everton Ferreira 29′

REKORD BIELSKO-BIAŁA – LEGIA WARSZAWA 5:2 (1:2)

W Bielsku-Białej Rekord podejmował warszawską Legię. Ku zdziwieniu to przyjezdni wygrali pierwszą połowę. Prowadzili 2:0, lecz bramkę kontaktową zdobył Mikołaj Zastawnik, która też ustanowiła wynik rywalizacji do przerwy. Po zmianie stron bielszczanie wzięli się za odrabianie strat i “wypunktowali” Legię, zwyciężając 5:2. Zdobywca Superpucharu Polski kończy pierwszą rundę na pozycji wicelidera

Bramki: Mikołaj Zastawnik 18′, Artur Popławski 22′, Tomasz Lutecki 29′, Michał Kubik 35′, Stefan Rakić 39′ – Davidson Silva 9′, Rui Pinto 17′

PIAST GLIWICE – DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE 3:3 (0:0)

Do drugiego hitowego spotkania 15. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy doszło w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast podejmował Dreman Opole Komprachcice. Pierwsza połowa była widowiskowa, lecz nie przyniosła żadnego trafienia. Sporo działo się po zmianie stron, a najbardziej w końcówce, w której padły aż trzy trafienia. Ostatecznie zespołu podzieliły się punktami (3:3), co oznacza, że gospodarze zajmą 3. pozycję na półmetku rywalizacji. Opole z kolei z dorobkiem 29. oczek zamyka czołową piątkę ligi

Bramki: Edgar Varlea 26′, 39′, Miguel Pegacha 40′ – Vadym Ivanov 28′, Arkadiusz Szypczyński 34′, Sebastian Szadurski 38′

FC REITER TORUŃ – WE-MET FC KAMIENICA KRÓLEWSKA 1:3 (0:1)

Na zakończenie tegorocznych zmagań FC Toruń podejmował u siebie beniaminka z Kamienicy Królewskiej – WE-MET. Będący w ciężkim położeniu goście wyszli na spotkanie odważnie, co pozwoliło im prowadzić do przerwy 1:0. Po zmianie dorzucili kolejne trafienia i wygrali całe starcie 3:1, dzięki czemu na półmetku uzyskali cztery oczka przewagi nad strefą spadkową oraz przełamali serię trzech porażek z rzędu

• FC Toruń — Constract Lubawa, 7 stycznia, niedziela, godzina 18:00

Ciekawie wygląda klasyfikacja najlepszych strzelców na półmetku rywalizacji. Aż trzech zawodników do siatki trafiało osiemnastokrotnie, co pozwoliło im uzyskać trzy bramki przewagi nad peletonem. Na czele znajdują się Pedrinho z Constractu Lubawa, Cabalceta z Bochni i Tijerino z Kamienicy Królewskiej