Polskie siatkarki plażowe Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej do lat 21, rozgrywanych w tajlandzkim Roi Et. Polki w meczu o 3 miejsce pokonały Chinki Yan X/Zhou M.L.

Półfinał: Ciężkowska/Łunio – Poiesz/Piersma (Holandia)

Mecz półfinałowy lepiej rozpoczęły Holenderki, szybko wychodząc na prowadzenie 5:2. Przez kolejne akcje rywalki utrzymywały bezpieczną przewagę nad naszym duetem, który cały czas wywierał presję. Nareszcie po skutecznym ataku Urszuli Łunio Polki doprowadziły do remisu 13:13. Niestety pozostała część seta należała już do pary Poiesz/Piersma, które wygrały 21:16.

Polki nie mogły złapać dobrego rytmu na początku drugiej partii. Wykorzystały to Holenderki, które kontynuowały dobrą grę, co poskutkowało prowadzeniem 8:1. Biało-Czerwone próbowały jeszcze nawiązać walkę, ale ewidentnie w tym meczu to przeciwniczki były silniejsze. Finalnie drugi set zakończył się zwycięstwem Poiesz i Piersmy 21:7.

Ciężkowska/Łunio – Poiesz/Piersma (Holandia) 0-2 (16:21, 7:21)

Mecz o 3 miejsce: Ciężkowska/Łunio – Yan X/Zhou M.L. (Chiny)

Mecz o brązowe medale z bardzo dobrej strony zaczęły Polki, które po wygraniu walki na siatce przez Małgorzatę Ciężkowską prowadziły 4:1. W kolejnych akcjach utrzymywały bezpieczną przewagę nad rywalkami. Lecz chwilę przed przerwą techniczną Chinki, dzięki dobrej grze na bloku doprowadziły do remisu 9:9. Przez następne piłki tego meczu wynik oscylował wokół remisu, a na prowadzeniu znajdowały się raz jedne, raz drugie. W grze naszego duetu nastał jednak pewien przestój, co wykorzystały rywalki odskakując na dwa “oczka” (15:13). Para Yan X/Zhou M.L. nie dała już sobie odebrać prowadzenia, wygrywając premierową odsłonę meczu 21:17.

Chinki kontynuowały dobrą grę również w drugiej partii, a u Polek powróciły demony z meczu z Holenderkami. Rywalki błyskawicznie odskoczyły na 8 punktów od naszego duetu (9:1). Ciężkowska/Łunio jednak się nie poddawały, konsekwentnie niwelując straty do duetu z Azji. Już na przerwę techniczną Biało-Czerwone schodziły przegrywając zaledwie trzema punktami (9:12). Finalnie po skutecznym ataku Urszuli Łunio Polki wyrównały stan meczu (13:13). Pozostała część seta należała już do naszego duetu, który wygrał 21:18, doprowadzając do tie-breaka.

Polskie siatkarki kontynuowały dobrą grę i to one wygrały trzy pierwsze piłki trzeciej partii. Niestety jedna z Chinek doznała kontuzji i potrzebna była pomoc medyczna. Rywalki nie były już w stanie wrócić do meczu i to Polki zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Świata do lat 21! Warto podkreślić, że jest to pierwszy medal naszej żeńskiej pary w juniorskich Mistrzostwach Świata od 2013 roku i złotych medali Jagody Gruszczyńskiej w parze z Katarzyną Kociołek.

Ciężkowska/Łunio – Yan X/Zhou M.L. (Chiny) 2-1 (17:21, 21:18, 3:0)