Zastal Zielona Góra po dogrywce pokonała estońską Keilę Coolbet, dzięki czemu zajmuje 2 miejsce w tabeli grupy B rozrywek ENBL. Porażki poniosły pozostałe polskie zespoły w europejskich pucharach. 

Enea BC Zastal Zielona Góra – Keila Coolbet 80:80 (95:91 po dogrywce)

Pierwsza piątka Zastalu: Jeriah Horne, James Washington, Michał Kołodziej, Marcin Woroniecki, Paweł Kikowski

Właściwie przez cały mecz Zielona Góra toczyła zacięty bój z Keilą na własnym boisku. Pierwsze dwie kwarty co prawda przegrała, ale na półmetku strata wyniosła zaledwie trzy oczka, czyli jeden rzut z dystansu. W trzeciej części meczu strata się powiększyła i w pewnym momencie wynosiła nawet 10 punktów. Wtedy Zastal zanotował niesamowity powrót, zdobywając 10 oczek z rzędu(!) i doprowadzając do remisu po 57. Ostatecznie przed czwartą kwartą wynik brzmiał 61:63. Gospodarze ciągle mieli problemy z powstrzymywaniem akcji przyjezdnych i znów pozwolili nieco “odjechać” Estończykom. Strata wynosiła już 7 punktów, ale naszemu zespołowi udało się ją odrobić. W dogrywce Zielona Góra w końcu pokazała kto był faworytem w tym meczu i dopisała na swoje konto kolejne zwycięstwo (95:91). Najwięcej punktów zdobył Michał Kołodziej – 27.

Enea BC Zastal Zielona Góra zajmuje 2 miejsce w swojej grupie i jest już bardzo blisko awansu do ćwierćfinału.

W zmaganiach pań w Eurolidze wystąpiły dwie polskie drużyny : KGHM BC Polkowice oraz AZS UMCS Lublin. Niestety obie nasze drużyny przegrały swoje spotkania. Lublinianki uległy na wyjeździe tureckiemu Fenerbahce 61:72. Takiego wyniku zdecydowanie nie muszą się wstydzić, ponieważ ich dzisiejsze rywalki znajdują się na czele grupy A. Polkowiczankom z kolei nie udał się wyjazd do Węgier, ponieważ niespodziewanie przegrały z Uni Gyor 80:91. Tym samym KGHM BC Polkowice skomplikował sobie sytuację w grupie, ale wciąż, w przeciwieństwie do lublinianek, ma szansę na awans do ćwierćfinału.

W EuroCupie kobiet wystąpiła Arka Gdynia, która wysoko przegrała swój mecz z Venezią 59:80. Natomiast w rozgrywkach Alpe Adria Cup grająca drugim składem MKS Dąbrowa Górnicza uległa 68:124 drużynie Dinama Zagrzeb.