Magdalena Fręch awansowała do III rundy wielkoszlemowego Australian Open! Polka pokonała triumfatorkę WTA Finals z 2022 roku, Francuzkę Caroline Garcię. Mecz obfitował w zwroty akcji, ale ku uciesze polskich kibiców zakończył się na korzyść łodzianki! 

Magdalena Fręch (WTA 69) występ w Melbourne rozpoczęła od ponad trzygodzinnego maratonu z Darią Saville. W środę łodziankę czekało duże wyzwanie w postaci starcia ze znacznie bardziej utytułowaną Caroline Garcią (WTA 19). Francuzka tenisistka w pierwszym meczu świetnie serwowała i odprawiła Naomi Osakę.

Od początku na korcie było bardzo dużo walki, ale najważniejsze akcje wygrywała jednak wyżej notowana tenisistka. W pierwszym gemie Fręch obroniła dwa break pointy, ale przy trzecim wyrzuciła bekhend. Drugi trwał aż 11 minut. Polka miała dwie szanse na odrobienie straty, ale ostatecznie Francuzka objęła prowadzenie 2:0 i na początku spotkania była po prostu lepsza w kluczowych momentach.

Od tego stanu przebieg meczu zaczął się zmieniać. Co prawda, cały czas obie zawodniczki grały bardzo dobrze i wynik był bardzo wyrównany. Gemy były długie, ale do pewnego momentu. Rywalka Biało-Czerwonej prowadziła już 4:3 i miała przewagę przełamana, ale od tego momentu nastąpiła jej zapaść. Garcia zaczęła popełniać bardzo dużo błędów, a Polka to wykorzystała i wygrała 6:4.

Na otwarcie drugiej partii miał miejsce kolejny długi gem. Fręch utrzymała podanie po obronieniu dwóch break pointów. Z czasem Francuzka ograniczyła liczbę pomyłek i lepiej utrzymywała piłkę w korcie. Nie atakowała już tak często z nieprzygotowanych pozycji, staranniej pracowała w wymianach. Dzięki temu przełamała Polkę i prowadziła 4:3.

Garcia jednak nie wykorzystała tego. Magdalena wyrównała na po 4, a po chwili utrzymała swoje podanie. W 11. gemie “Trójkolorowa” uzyskała przełamanie, by następnie oddać serwis przestrzelonym smeczem. Tie-break był prawdziwym festiwalem błędów tenisistki z Francji. Fręch to wykorzystała i dzięki temu w III rundzie zmierzy się w piątek z kwalifikantką z Rosji, 21-letnią Anastazją Zacharową.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!