W 17. serii Orlen Superligi zawodnicy Bartosza Jureckiego, w ostatnim meczu tego roku, pokonali u siebie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 32:30 (13:14)

To był szczególny mecz dla Piotra Jędraszczyka, który jeszcze niedawno był czołowym zawodnikiem w Piotrkowie. W poprzednim pojedynku obu drużyn, nie zagrał z powodu kontuzji.

Rozwinąłem się tam jako zawodnik i ukształtowałem jako człowiek. Mam tam wielu przyjaciół i znajomych, ale dzisiaj nie będzie miejsca na sentymenty. Myślę, że trzeba zacząć mocno w obronie od pierwszej minuty i postawić swoje warunki, pokazać, że to my chcemy zdobyć trzy punkty w ostatnim meczu w tym roku. Myślę, że będzie to bardzo otwarte spotkanie i wygra ten, kto zachowa chłodniejszą głowę. – mówił przed spotkaniem “Jędras”.

Spotkanie dla Piotrkowa w 2 minucie otworzył Jankowski. Szybko wynik wyrównał Daniecki. Przez kolejne minuty oba zespoły grały po równo.

W 16 minucie gospodarzom udało się odskoczyć na 9:4. Nie za długo jednak cieszyli się przewagą, bo piotrkowianie  zdołali rzucić pięć bramek z rzędu. Dwie z nich zdobył Piotr Swat. Po jego ostatniej akcji o czas poprosił trener Gwardii. Po powrocie na boisko 13 bramkę dla gospodarzy zdobył Łangowski, ale ostatnie słowo w tej części należało do gości, którzy zakończyli pierwszą odsłonę 14:13

Drugą połowę Surosz zaczął od kary, a mimo to Piotrkowianin zdołał wysunąć się na dwubramkowe prowadzenie. Dopiero  w 41 minucie Wojdan doprowadził do kolejnego remisu, a na ławce kar zasiadł Stempin. Pomimo gry w osłabieniu, Jędraszczykowi udało się wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Dalszą część spotkania Opole prowadziło na zmianę jedną lub dwiema bramkami. Zespół z Piotrkowa próbował gonić rywali, ale na 3 minuty przed końcem meczu, Piotr Jędraszczyk dołożył z kontry 30 trafienie, a zaraz potem 31. Ostatni celny rzut w tej rywalizacji wykonał Stolarski, ale to nie wystarczyło żeby dogonić rywali. Ostatecznie 3 punkty zostały w Opolu.

Gwardia:  Jędraszczyk 7, Wojdan 6, Jankowski 5, Łangowski 4, Czyczykało 4, Jendryca 1, Sosna 1, Wandzel 1, Monczka 1, Milewski 1, Kawka 1 oraz Stempin, Scisłowicz, Hryniewicz.

Piotrków: Swat 11, Doniecki 8, Surosz 2, Stolarski 2, Żyszkiewicz 2, Kowalski 2, Wadowski 1, Mosiołek 1, Szopa 1 oraz Matyjasik, Pożarek, Grzesik, Filipowicz, Dróżdż.