Legia Warszawa pokonała na wyjeździe 3:0 Zagłębie Lubin w niedzielnym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy! O zwycięstwie Wojskowych zadecydowały gole Rafała Augustyniaka i Radovana Pankova z pierwszych minut spotkania, a w drugiej połowie z karnego wynik ustalił Josue.

W niedzielne popołudnie na KGHM Arenie miejscowe Zagłębie podejmowało Legię Warszawa. Przed meczem oba zespoły zajmowały kolejno 7. i 6. miejsce w tabeli, jednak wicemistrzowie Polski chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę.

Strzelanie w Lubinie rozpoczęło się bardzo szybko. Już w 2. minucie Rafał Augustyniak zaskoczył uderzeniem z dystansu Szymona Weiraucha, a bramkarzowi Zagłębia piłka wyślizgnęła się z rąk. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a goście podwyższyli prowadzenie. W polu karnym zrobiło się zamieszanie po czym pod poprzeczkę zmieścił Radovan Pankov.

Mimo fatalnego początku Miedziowi dosyć szybko ruszyli do odrabiania strat. W 17. minucie po błędzie Tobiasza do siatki trafił Tomasz Pieńko, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Gospodarze mieli kilka znakomitych okazji do zmiany wyniku, ale do przerwy Legioniści utrzymali dwubramkowe prowadzenie.

W 60. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Bartosza Kłudka po czym wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Josue, który ustalił wynik na 3:0. Wydawało się, że ta bramka ostatecznie rozstrzyga losy tego spotkania. Do końca wynik już się nie zmienił.

W następnej kolejce Zagłębie Lubin pojedzie do Chorzowa, natomiast Legia zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Augustyniak 2, Pankov 4, Josue 62