Nina Patalon ogłosiła listę zawodniczek, które zostały powołane na ostatnie spotkania kwalifikacji Mistrzostw Europy przeciwko Austrii i Islandii. 

Biało-Czerwone po czterech rozegranych spotkaniach wciąż nie mają punktów na koncie. Na bezpośredni awans Polki nie mają już szans, bowiem uzyskają go po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a na dwa mecze przed końcem na drugiej lokacie znajdują się Islandki, które mają na koncie 7 punktów. Naszym reprezentantkom pozostanie więc walka w barażach.

Przed Polkami ostatnie spotkania grupowe, w których zmierzą się z Austrią i Islandią. Mecz z Austriaczkami rozegrają na wyjeździe 12 lipca, natomiast starcie z Islandkami odbędzie się cztery dni później w Sosnowcu. Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w przyszłym roku w Szwajcarii. Zagra na nich 16 najlepszych drużyn kontynentu.

Powołania na mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy z Austrią i Islandią:

Bramkarki: Kinga Szemik (West Ham United), Oliwia Szperkowska (PSG), Kinga Seweryn (GKS Katowice)

Obrończynie: Oliwia Woś (FC Zurich), Kayla Adamek (Vittsjo GIK), Martyna Wiankowska (1.FC Koln), Małgorzata Grec (Dijon FCO), Małgorzata Mesjasz (AC Milan), Paulina Dudek (PSG), Wiktoria Zieniewicz (UKS SMS Łódź)

Pomocniczki: Aleksandra Zaremba (Costa Adeje Tenerife), Adriana Achcińska (1.FC Koln), Sylwia Matysik (Bayer Leverkusen), Martyna Brodzik (Pogoń Szczecin), Ewelina Kamczyk (FC Fleury 91), Klaudia Lefeld (GKS Górnik Łęczna), Emilia Zdunek (Pogoń Szczecin), Kinga Kozak (Glasgow City FC), Nadia Krezyman (UKS SMS Łódź)

Napastniczki: Milena Kokosz (Asane), Dominika Grabowska (Hoffenheim), Natalia Padilla-Bidas (1.FC Koln), Ewa Pajor (FC Barcelona)