Spotkanie z Argentyną było dla młodych Polaków ostatnią szansą na podtrzymanie nadziei na wyjście z grupy. Niestety zgasła ona wraz z początkiem drugiej połowy, kiedy to szybkie dwie bramki zdobyli nasi rywale.

W 4. minucie ciekawą sytuację mogli stworzyć nasi rywale. Z łatwością minęli naszych zawodników, ale na nasze szczęście dośrodkowanie nie znalazło adresata. Swoje sytuacje próbowali też stwarzać Biało-Czerwoni. Jedna z nich miała miejsce w 10. minucie. Najpierw bliski oddania strzału był Mikołajewski, a później zablokowane zostało uderzenie Krzyżanowskiego z dystansu. Przed szansą w 22. minucie stanął też Kolanko, ale ponownie strzał został zablokowany. Po zamieszaniu w naszym polu karnym w 34. minucie to rywale mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Piłkę w siatce umieścił Laplace. Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie. Do szatni reprezentanci Polski schodzili więc przegrywając 0:1.

Drugą połowę Biało-Czerwoni rozpoczęli z dwiema zmianami w składzie. Igor Brzyski i Szymon Łyczko zastąpili Hurasa i Sznaucnera. Drugie 45 minut rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób, bowiem po kilku sekundach rywale powiększyli prowadzenie za sprawą trafienia Ruberto. Ciekawą sytuację stworzył w 51. minucie Skoczylas, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Chwilę później trzecie trafienie dla rywali stało się faktem dzięki Subiabre. Przed świetną szansą na pierwszą bramkę w tym spotkaniu stanęli Polacy w 65. minucie, ale najpierw nie wykorzystał jej Skoczylas, a później Mikołajewski. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry na murawie w miejsce Krzyżanowskiego pojawił się Michał Gurgul. Kolejną piękną okazję chwilę później miał Mikołajewski, ale po strzale z przewrotki piłka uderzyła w słupek. Kropkę nad “i” postawił w 86. minucie Lopez, który zdobywając czwarte trafienie dla Argentyńczyków przypieczętował ich zwycięstwo w tym spotkaniu.

Mistrzostwa Świata U17, faza grupowa: Polska – Argentyna 0:4 (34′ T. Laplace, 46′ A. Ruberto, 52′ I. Subiabre, 86′ S. Lopez)

Żółte kartki: 19′ M. Skoczylas – 64′ U. Gimenez

Polska: Michał Matys – Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski (75′ Michał Gurgul), Mateusz Skoczylas, Karol Borys, Maksymilian Sznaucner (46′ Igor Brzyski), Marcel Reguła, Krzysztof Kolanko, Mike Huras (46′ Szymon Łyczko), Daniel Mikołajewski

Argentyna: Jeremias Florentin – Juan Villalba, Tobias Palacio (46′ Octavio Ontivero), Ulises Gimenez, Dylan Gorosito (56′ Kevin Gutierrez), Mariano Gerez (46′ Valentino Acuna), Valente Pierani, Thiago Laplace, Claudio Echeverri (56′ Franco Mastantuono), Ian Subiabre, Augustin Ruberto (68′ Santiago Lopez)