To już oficjalnie! Adam Buksa zmienia barwy klubowe. Reprezentant Polski przenosi się z RC Lens do FC Midtjylland. W tym sezonie był jednak wypożyczony do tureckiego Antalyasporu. Zobaczymy jak tym razem 27-latek poradzi sobie w zupełnie nowym otoczeniu.

Buksa to strzelec pierwszej bramki dla Polaków na tegorocznych mistrzostwach Europy. Dobry początek niestety nie dodał mu skrzydeł, ponieważ w kolejnym spotkaniu wypadł już mizernie. Patrząc jednak na przekrój całego sezonu wyglądało to całkiem nieźle. Przyzwoite 16 trafień i 2 asysty w tureckiej Süper Lig przykuły zainteresowanie kilku klubów. Od dawna było też wiadome, że pozostanie we Francji jest wykluczone, więc tym bardziej przyciągał on coraz większą liczbę klubowych skautów. W ich gronie znajdowały się między innymi Besiktas, Trabzonspor, czy Dinamo Zagrzeb, które według „Vecernij list” było już blisko pozyskania piłkarza.

Polak wybrał jednak zespół mistrza Danii. FC Midtjylland powalczy w tym roku o awans do Ligi Mistrzów. Duńska ekipa potrzebuje aż trzech wygranych dwumeczy, aby zagościć w fazie grupowej tych prestiżowych rozgrywek. Wszystko jest jednak możliwe i mocno uzależnione od losowania. Kto wie, być może kolejny z naszych kadrowiczów zagości na boiskach UEFA Champions League już niebawem.

Kwota transferu Adama Buksy z Lens do Midtjylland wynosi 4 miliony euro. Reprezentant Polski związał się z najlepszym duńskim zespołem ubiegłego sezonu 4-letnią umową.