Dzisiaj zakończyła się 23 kolejka ORLEN Superligi, w której poznaliśmy mistrzynie Polski.
MKS URBIS Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce 32:30 (15:15)

Początkowo optyczną przewagę miały szczypiornistki z Kobierzyc, ale zabrakło im skuteczności co odpowiednio wykorzystały gnieźnianki i w 20 minucie wysunęły się na 11:7. Drużyna z Kobierzyc zdołała zbliżyć się na kontakt, a pierwsza część zakończyła się remisem.

W drugiej odsłonie kobierzyczanki wyszły na prowadzenie i przez większość czasu mecz toczył się bramka za bramkę. Na kilka minut przed końcem meczu, gospodynie za sprawą Moniki Łęgowskiej i Żanety Lipok wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca spotkania.

MKS: Hypka, Konieczna – Lipok 8, Nurska 6, Hartman 6, Łęgowska 5, Kuriata 4, Szczepanik 3, Chojnacka, Giszczyńska, Schlabs.
Karne: 3/3
Kary: 8 min.

KPR: Chojnacka, Saltaniuk, Kowalczyk – Wiertelak 11, Despodovska 4, Smolich 3, Janas 3, Melekescewa 2, Drażyk 2, Ważna 2, Cygan 1, Buklarewicz 1, Kozioł 1, Kucharska, Domagalska.
Karne: 2/3

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:25 (17:11)

To spotkanie nie miało wysokiej rangi, ponieważ obie drużyny nie liczyły się już w walce o medale. Od początku górą był zespół z Koszalina, który grał zdecydowanie i skutecznie. W pierwszej części koszalinianki prowadziły 17:11.

Po przerwie przewaga gospodyń urosła do 9 oczek. Rywalki jednak zdołały się przebudzić i podgoniły trochę wynik. Na sam koniec rzut krny wykorzystała Anna Mączka.

Młyny Stoisław: Filończuk, Ivanytsia – Jura, Urbaniak 2, Mączka 4 (1/1), Zaleśny 5, Haric 5, Choromańska 2, Koper, Szynkaruk, Rycharska 3, Żmijewska, Kubisova 1, Nowicka, Szajek, Polańska 7 (2/3).
Karne: 3/4.
Kary: 10 min. (Jura, Haric, Kubisova, Zaleśny, Polańska – 2 min.).

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Raduszko 3, Polaskova 1, Królikowska 3, Szczukocka 1, Grobelna 2, Mokrzka 7 (2/2), Sobecka, Szczepanek 4, Trbović, Waga 3 (2/2), Martins Schneider 1.
Karne: 4/4.
Kary: 6 min. (Waga – 4 min., Raduszko – 2 min.).

MKS FunFloor Lublin – KGHM MKS Zagłębie Lubin 23:27 (13:14)

Lubinianki przystąpiły do meczu osłabione brakiem kontuzjowanej Karoliny Kochaniak-Sali. Rewelacyjnie zastąpiła ją na boisku Daria Przywara. Oba zespoły narzuciły szybkie tempo gry, a po udanej kontrze Magdy Balsam na trzybramkowe prowadzenie wyszły gospodynie z Lublina. Wynik wyrównała Daria Przywara (zdobywczyni ośmiu z jedenastu dotychczasowych bramek). O mały włos pierwsza część skończyłaby się remisem, ale Magda Balsam trafiła w słupek.

Drugą połowę od bramki zaczęła Joanna Drabik. Kolejne serie strzałów szły jedna za drugą, ale to Lubinianki zanotowały sześć kolejnych trafień z rzędu. W bramce gości Barbarę Zimę zmieniła Monika Maliczkiewicz, która odnotowała 44 procentową skuteczność. Pomimo tego, że do końca sezonu ORLEN Superligi pozostało jeszcze pięć spotkań, już dzisiaj wiadomo było, że to Zagłębie Lubin czwarty raz rzędu zdobył mistrzostwo kraju.

MKS: Gawlik, Wdowiak – Tomczyk 3, Roszak 3, M. Więckowska 3, Balsam 4, Płomińska 1, Posavec 4, Szynkaruk 3, Olek 1, Turkoglu 1, D. Więckowska, Wicik, Achruk, Masna.