Polscy szczypiorniści przygotowują się do Mistrzostw Europy w Niemczech, które zaczynają się już 10 stycznia. Przed wielkim turniejem Biało-Czerwoni sprawdzą swoją formę w meczach towarzyskich z reprezentacją Argentyny. Pierwszy pojedynek odbył się już dziś w Legionowie, gdzie lepsi okazali się nasi rodacy. Kolejne spotkanie obu ekip 29 grudnia.

Początek pierwszej połowy definitywnie nie należał do Biało-Czerwonych. Po sześciu minutach przegrywali 1:4. Polacy nie wykorzystywali sytuacji stuprocentowych, a rywale utrzymywali przewagę. Trzeba zaznaczyć, że w dzisiejszym meczu na boisku widzieliśmy wielu debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grą dla reprezentacji Polski i na pewno towarzyszyła im presja oraz nerwy. W 27. minucie Szyszko doprowadził do upragnionego remisu 12:12. Dzięki poprawie gry w drugim kwadransie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 13:13.

Na drugą odsłonę spotkania reprezentacja Polski wyszła pewniej. Zdołaliśmy wyjść na prowadzenie 16:15, jednak zawodnicy Argentyny ponownie doprowadzili do remisu. Zaczęło się robić nerwowo, ponieważ  piłka mijała bramkę rywali i traciliśmy okazje do wyjścia na wyraźne prowadzenie. Na szczęście goście również nie wykorzystywali swoich okazji i na tablicy przez dłuższy czas ukazywał się wynik 17:17. Polacy w 43. minucie prowadzili 20:17, ale przez głupie błędy zmniejszyli przewagę tylko do jednego oczka (20:19). Fenomenalnie w końcowym fragmencie gry w naszej bramce spisywał się Kornecki. Gdy mecz dobiegał końca, wydawałoby się, że zwycięstwo to kwestia czasu. Jednak reprezentacja Argentyny nie poddawała się tak łatwo i 30 sekund przed końcem mogła rzucić gola na wagę remisu, ale na szczęście nie zdołali pokonać golkipera Biało-Czerwonych. Ostatecznie po trudach Polska zwyciężyła 27:26.

Polska 27:26 Argentyna (13:13)

Zawodnicy:

Polska: M.Kornecki, A.Morawski, K.Gajek, Ł.Gogola, M.Olejniczak, P.Paterek, J.Powarzyńki, P.Pieczonka, A.Pietrasik, D.Przytuła, D.Dawydzik, M.Gębala, W.Jankowski, M.Kosmala, P.Jarosiewicz, J.Szyszko, P.Urbaniak.

Argentyna: J.Bar, J.Villarreal, N.Bono, S.Barcelo, J.Saco, M.Jung, R.Benacedo, T.Canete, F.Lombardi, G.C.Castro, R.Martinez, A.Moyano, F.Cangiani, G.Mourino, G.Fischer, E.Goux.