Katarzyna Piter do turnieju w Chinach zgłosiła się wraz z Czeszką Anastasią Detiuc. W pierwszej rundzie w dwóch setach pokonały one włosko-chińską parę.

Piter i Detiuc zostały rozstawione w Guangzhou z numerem 3. W pierwszym meczu zmierzyły się z Lucią Bronzetti oraz reprezentantką gospodarzy Xiyu Wang.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, przez długi czas obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. Dopiero w 9 gemie break pointa wykorzystał polsko-czeski debel. Dzięki temu Piter i Detiuc wyszły na prowadzenie 5:4, a po chwili pewnie wygrały gema przy własnym serwisie i zakończyły partię. Natomiast w drugim secie szybciej udało im się uzyskać przewagę przełamania, ponieważ już w 3 gemie. Bronzetti i Wang mogły bardzo szybko odpowiedzieć tym samym, ale nie wykorzystały prowadzenia 40:0. Gra toczyła się gem za gem, co sprzyjało polsko-czeskiej parze. Ostatecznie debel Piter/Detiuc jeszcze raz przełamał swoje rywalki, kończąc mecz zwycięstwem 6:3 w drugiej partii.

Katarzyna Piter/Anastasia Detiuc – Lucia Bronzetti/Xinyu Wang 6:4, 6:3

Kolejnymi rywalkami Kasi i Anastazji w ćwierćfinale będą zwyciężczynie z meczu Burrage/Masarova – Liang/Yuan.