W pierwszym z sobotnich spotkań w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa na własnym stadionie mierzył się z Cracovią. Zespoły podzieliły się punktami, remisując 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć spokojnie i bez większych emocji. Później do głosu zaczęła dochodzić Cracovia, która w 8. minucie mogła stworzyć groźną sytuację, ale strzał Kakabadze został zablokowany. Kilka minut później świetną okazję znowu mieli goście, ale po dotknięciu przez Kovacevicia piłka przeleciała tuż obok słupka. Pierwszego trafienia doczekaliśmy się po 25 minutach gry. Po dograniu Atanasova z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Ghita, dając prowadzenie Cracovii. W 33. minucie szansę na wyrównanie miał Raków, ale najpierw piłka po uderzeniu Plavsicia została wybita z linii bramkowej, a później niecelnie uderzył Kochergin. Chwilę później strzał Bochnaka z dystansu został zablokowany. Obie drużyny stwarzały jeszcze kilka okazji, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Do szatni goście schodzili prowadząc 1:0.

W drugą połowę spotkania lepiej weszli częstochowianie. Po niespełna 5 minutach strzał z dystansu oddał Kittel, jednak uderzał niecelnie. W 54. minucie znowu świetną okazję miał Kittel, ale tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później do ataku ruszyła Cracovia, ale obok słupka uderzył Atanasov. Lekką przewagę utrzymywał cały czas Raków, ale nie przekładało się to na wynik. Na kwadrans przed końcem szansę po zamieszaniu w polu karnym mogli mieć gospodarze, ale nie wykorzystali jej. Chwilę później dwa niecelne strzały oddał Nowak. W 84. minucie jego uderzenie natomiast zablokował zawodnik gości. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, po tym jak Oshima spóźnionym wślizgiem zaatakował Sorescu. Jedenastkę na bramkę zamienił Nowak, dając wreszcie wyrównanie Rakowowi. Doliczone przez arbitra 7 minut nie przyniosło już zmiany rezultatu, choć w samej końcówce idealną okazję miał Nowak, ale uderzył prosto w bramkarza.

PKO BP Ekstraklasa, 16. kolejka: Raków Częstochowa – Cracovia 1:1 (25′ V. Ghita, 88′ B. Nowak (K))

Żółte kartki: 20′ F. Tudor, 90+2′ M. Rundić – 68′ A. Skovgaard, 73′ O. Kakabadze, 85′ P. Jaroszyński, 86′ T. Oshima

Raków Częstochowa: Vladan Kovačević – Milan Rundić, Bogdan Racovitan, Fran Tudor, Srdjan Plavsić, Ben Lederman (82′ Adnan Kovacević), Vladyslav Kochergin, Jean Carlos (82′ Dawid Drachal), Sonny Kittel (64′ Bartosz Nowak), Ante Crnac (46′ Fabian Piasecki), Marcin Cebula (71′ Deian Sorescu)

Cracovia: Sebastian Madejski – Otar Kakabadze (83′ Cornel Rapa), Virgil Ghita, Arttu Hoskonen, Jakub Jugas, Andreas Skovgaard (71′ Paweł Jaroszyński), Jani Atanasov (83′ Kacper Śmiglewski), Takuto Oshima, Mateusz Bochnak (66′ Michał Rakoczy), Benjamin Kallman (83′ Karol Knap), Patryk Makuch