Dzisiaj  w ramach 11. kolejki siatkarskiej PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał u siebie wicemistrza Polski Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:21).

Siatkarze z Gdańska początek sezonu mieli bardzo dobry, przez długi czas byli niepokonani. Dobra passa jednak się skończyła i ostatnie dwa spotkania z Aluronem CMC Wartą Zawiercie oraz Jastrzębskim Węglem przegrali. Dzisiejsza wygrana jest przełamaniem po tych dwóch porażkach.

W dzisiejszym meczu padł rekord frekwencji w całej PlusLidze. Na trybunach zasiadło aż 8900 osób.

– Na trzy dni przed meczem kibice wykupili ponad siedem tysięcy wejściówek. Sprzedaż nie zwalnia. Bilety sprzedają się od świtu do późnych godzin wieczornych, przestój jest jedynie od północy do szóstej rano – mówiła Karolina Zębała, rzecznik prasowy Trefla.

Co ma największy wpływ na tak duże zainteresowanie meczami drużyny z Gdańska? Na pewno świetny początek sezonu, atmosfera panująca w hali podczas spotkań, oraz moc atrakcji dla dużych i małych (zabawa na dmuchańcach, nauka pierwszej pomocy, gra w koszykówkę na mini boisku).

W drużynie ZAKSY zabrakło Davida Smitha, Daniela Chitigoia, Wojciecha Żalińskiego, Przemysława Stępnia.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Zespoły grały punk za punkt. Gospodarze w końcu uciekli gościom na 24:19 i wygrali pierwszą część 25:20.

W drugim secie gdańszczanie od razu wysunęli się na 6 punktowe prowadzenie. Goście próbowali odrobić straty, ale gospodarze nie oddali przewagi do samego końca i zakończyli set dokładnie tym samym wynikiem co poprzedni 25:20.

W trzeciej części początek był znowu dość wyrównany, ale gospodarze niesieni głośnym dopingiem z trybun nie pozwolili wicemistrzom Polski na wygranie chociażby tego jednego seta, który zapewniłby im 1. punkt.

Gdańszczanie zakończyli ostatni set wygraną 25:21, a cały mecz 3:0.

Składy:

Trefl Gdańsk: Kamil Droszyński, Jan Franchi Martinez, Patryk Niemiec, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Jordan Zaleszczyk – Voitto Koykka (libero) – Jakub Czerwiński, Lukas Kampa, Aliaksei Nasewicz

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Marcin Janusz, Bartłomiej Kluth, Dmytro Paszycki, Aleksander Śliwka, Andreas Takvam, Krzysztof Zapłacki – Erik Shoji (libero) – Korneliusz Banach, Radosław Gil, Twan Wiltenburg.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Kamil Droszyński.