W niedzielnym konkursie indywidualnym w Klingenthal oglądaliśmy czterech Polaków. Awans do drugiej serii zapewniło sobie dwóch – Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Obydwaj zakończyli konkurs w trzeciej dziesiątce. Najlepszy dzisiaj był natomiast Karl Geiger, który wygrał swój drugi konkurs w tym sezonie. 

 

Po wygranych przez Ryoyu Kobayashiego kwalifikacjach przyszedł czas na konkurs, który przebiegł bardzo sprawnie, bez żadnych problemów z wiatrem, tak jak miało to miejsce w wcześniej wspomnianych kwalifikacjach. 

Jako pierwszy z Polaków na belce startowej usiadł Andrzej Stękała i skoczył praktycznie tak samo, jak niecałe 2 godziny wcześniej, czyli 124,5 metra. Trochę później swój skok oddał Paweł Wąsek, który lądował 2 metry dalej niż Andrzej, ale niestety ani jemu, ani Stękale, nie udało się awansować do drugiej serii. Następnie przyszedł czas na Dawida Kubackiego, któremu udało się skoczyć 128 metrów i zapewnić sobie awans do drugiej serii, ale dopiero  na 23. miejscu. Trochę lepiej, ale również bez szału, wypadł Piotr Żyła – jemu udało się dolecieć na odległość 132,5 metra, co dało mu 17. pozycję po pierwszej serii. Najlepiej skoczył natomiast triumfator wczorajszego konkursu – Karl Geiger. Niemiec poleciał na 141 metr i tym samym zapewnił sobie prowadzenie na półmetku konkursu. 

W drugiej serii Polakom nie udało się utrzymać swoich pozycji. Dawid skoczył 129,5 metra, co spowodowało, że spadł na 28. miejsce. Piotr Żyła doleciał na 134 metr, ale to nie wystarczyło żeby utrzymać pozycję i finalnie zakończył zawody na 22. miejscu. 

Najlepszy dziś, tak jak wczoraj, był Karl Geiger, którego łączna nota wynosiła blisko 300 punktów. Ogromną niespodziankę swoim kibicom sprawił natomiast Gregor Deshwanden, który stanął na drugim stopniu podium. Jako trzeci zmagania zakończył kolejny reprezentant gospodarzy – Andreas Wellinger.

 

Pierwsza trójka:

  1. Karl Geiger – 297,9 pkt.
  2. Gregor Deshwanden – 293,6 pkt.
  3.  Andreas Wellinger – 293,1 pkt.

 

Miejsca Polaków:

  1. Piotr Żyła – 253,5 pkt.

 

  1. Dawid Kubacki – 244,4 pkt.

 

  1. Paweł Wąsek – 112,6 pkt.

 

  1. Andrzej Stękała – 110,3 pkt.