Dzisiejszego wieczoru rozpoczęła się 20. kolejka PlusLigi.  PGE GiEK Skra Bełchatów podejmowała u siebie Indykpol AZS Olsztyn. Na pewno w lepszej sytuacji przed meczem byli gospodarze, którzy w tabeli obecnie znajdują się na 7. miejscu. Natomiast drużyna Warmii i Mazur zajmuje dopiero 10. lokatę. Ranga spotkania jest duża, ponieważ czołowa ósemka awansuje do fazy play-off.

Pierwszy set zaczął się bardzo wyrównanie, drużyny grały punkt za punkt, nawet ataki autowe zdarzały się obu zespołom “raz po raz”. Jednak w tych pierwszych minutach AZS miał już dwa asy serwisowe na koncie (A.Souza, C. Sapiński), a zagrywka gospodarzy nie była powalająca. Dzięki tym Indykpol wyszedł na prowadzenie 9:7. Skra była bliska wyrównania przy stanie 13:12, ale olsztyniacy znów oddalili się na przewagę dwóch oczek. Trzeciego asa serwisowego dla gości zdobył M. Armoa, jednak za chwilę popsuł kolejna swoją zagrywkę. W końcowym etapie seta Skra odstawała już czterema punktami i zdołała wyrównać 22:22. Mimo to AZS zachował zimną krew i wygrał pierwszy set 25:23.
Lepiej w drugą odsłonę weszli goście, ponownie dzięki dobrej zagrywce i wykorzystywaniu błędów Skry wyszli na prowadzenie 15:10. Bełchatów podobnie jak w pierwszej partii próbował odrabiać straty (17:14). AZS szedł za ciosem i z ataku na atak grał lepiej, co przekładało się na wynik 19:13. Gospodarze walczyli, aby odwrócić losy tego seta. Jednak koniec końców olsztyniacy wygrali drugą odsłonę 25:20 i prowadzili już w meczu 2:0.
Trzeci set zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy musieli wygrać te partie, chcąc pozostać w meczu. Gdy objęli dwupunktową przewagę nad Indykpolem wydawało się, że to moment przełamania Skry. Jednak AZS szybko zareagował i ponownie zdobył przewagę 12:10. Bełchatów popełniał wiele błędów, co przekładało się na wynik spotkania. Olsztyniacy grali jak natchnieni i co rusz punktowali. Definitywnie lepszą drużyną dzisiejszego spotkania byli przyjezdni, którzy z łatwością wygrali trzeci set 25:20 i cały mecz 3:0.
PGE GiEK Skra Bełchatów 0:3  Indykpol AZS Olsztyn (23:25, 20:25, 20:25)
Składy:
Skra Bełchatów: B. Diez, G. Łomacz, K. Marek, W. Nowak, A. Aciobanitei, B. Lemański, B. Lipiński, D. Konarski, I. Petkov, J. Rybicki, Ł. Wiśniewski,  M. Nowak, M. Poręba, P. Derouillon, P. Kupka.
Trener: Andrea Gardini.
AZS Olsztyn: J. Ciunajtis, J. Tuaniga, K. Jankiewicz, K. Hawryluk, A. Souza, C. Sapiński, D. Siwczyk, J. Majchrzak, K. Sienkiewicz, K. Szymendera, M. Armoa, M. Janikowski, M. Karlitzek, N. Szerszeń, S. Jakubiszak.

Trener: Javier Weber.