Zgodnie z przewidywaniami w inauguracyjnym meczu fazy play-off drużyna Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonała gospodarzy – Indykpol AZS Olsztyn.

Bez niespodzianki w Olsztynie. Pewna wygrana Jastrzębskiego Węgla

Faworyzowani jastrzębianie lepiej weszli w mecz szybko obejmując prowadzenie 5:2. Jednak po skutecznych atakach Karlitzka i Souzy gospodarze doprowadzili do remisu 6:6. Gości ponownie wysunęli się na prowadzenie (12:10), które utrzymywali przez dłuższy czas. W decydujący fragment premierowej odsłony tego meczu aktualni Mistrzowie Polski wchodzili z przewagą kilku “oczek” (21:16) nad olsztynianami. Po skutecznym ataku ze środka Hubera na tablicy wyników mieliśmy rezultat 24:17 co za tym idzie siatkarze Jastrzębskiego Węgla wprowadzali do gry pierwszą piłkę setową. Pierwszy setbol został jeszcze obroniony przez gospodarzy ale już druga okazja do zakończenia seta została wykorzystana przez Tomasza Fornala, który pewnym atakiem zakończył premierową odsłonę meczu wynikiem 25:18.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęli gości, którzy wykorzystując błędy rywali wyszli na prowadzenie 6:1. W kolejnych akcjach jastrzębianie utrzymywali bezpieczny dystans nad rywalami z Olsztyna, który nawet zdołali powiększyć (11:2). W drugiej części seta podopieczni Javiera Webera poprawili swoją grę ale to nic nie dało bo strata poniesiona na początku była zbyt duża żeby myśleć o zwycięstwie. Finalnie druga odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem zespołu Jastrzębskiego Węgla 25:16.

Trzeci set w odróżnieniu od dwóch pozostałych lepiej zaczął się dla gospodarzy, którzy po ataku Alana Souzy prowadzili 4:2. Jednak już po chwilach i asie serwisowym Patriego mieliśmy już remis 7:7. Olsztynianie utknęli w jednym ustawieniu przez co z remisu 11:11 zrobił się wynik 15:11 dla jastrzębian. Od tego momentu przebieg seta był pod kontrolą gości, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo w trzeciej partii jak i całym meczu. Spotkanie zakończył Tomasz Fornal skutecznym atakiem, a jego Jastrzębski Węgiel wygrał 25:19.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3
(18:25, 16:25, 19:25)

MVP: Tomasz Fornal

Składy zespołów:
Indykpol AZS Olsztyn: Souza (11), Karlitzek (5), Jakubiszak (5), Sapiński (8), Janikowski (4), Tuaniga (1), Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Armoa (10) i Sienkiewicz (1)
Jastrzębski Węgiel: Toniutti (1), Patry (10), Gladyr (5), Fornal (18), Szymura (9), Huber (12), Popiwczak (libero) oraz Slater (2) i Macionczyk