W ramach 14. kolejki PlusLigi w Katowicach spotkały się dwie drużyny z dołu tabeli. Miejscowi podjęli u siebie KGHM Cuprum Lubin. Siatkarze GKS Katowice pokazali wyższość w tym starciu i pokonali przyjezdną drużynę 3:0.

Zespół z Lubina co prawda wszedł lepiej w to spotkanie, ale szybko utracił wypracowaną przewagę. Zaczął mylić się na zagrywce, brakowało także skuteczności i dokładności w zagraniach. Katowiczanie pokazywali się z kolei z lepszej strony, perfekcyjnie zachowywał się przy swoich atakach Waliński. Gospodarze nie pozwolili sobie na wyrwanie przewagi z rąk i pierwszy set zapisali na swoim koncie.

Druga odsłona długo toczyła się przy prowadzeniu siatkarzy z Katowic. Goście próbowali gonić rywali, ale Katowiczanie odskakiwali na punkt, bądź dwa oczka przewagi. Cuprum dopiął jednak swego i wyrównał w samej końcówce. Nie pozwoliło to jednak na ostateczny cel, którym miał być triumf w tym secie. Druga partia również padła łupem miejscowych, którzy tym razem pokonali Lubinian 25:23.

W trzecim fragmencie zawodów początkowo to goście wyszli na prowadzenie, ale od stanu 9-9 nie udało im się to ani razu. Katowiczanie pokazywali dużo lepszą grę, popełniali mniej błędów i krok po kroku szli do zwycięstwa. Koniec końców zwyciężyli 25:22 co pozwoliło na zamknięcie spotkania i sięgnięcia po pełną pulę punktów. Tym samym GKS Katowice plasują się na ten moment na 13. lokacie, a przegrani w dzisiejszym meczu zajmują 15., czyli przedostatnią pozycję w klasyfikacji.

GKS Katowice – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

GKS Katowice: Waliński, Jarosz, Krulicki, Vasina, Usowicz, Saitta, Mariański (libero) oraz Domagała.

KGHM Cuprum Lubin: Pietraszko, Kwasowski, Hanes, Gelinski, Lipiński, Berger, Masłowski (libero), Granieczny (libero) oraz Lorenc, Ferens, Strulak

MVP: Marcin Waliński