Hitowe starcie kolejki : Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa toczyło się o fotel wicelidera tabeli. Siatakrze Projektu zamknęli mecz w trzech setach, nie dając szans Jurajskim Rycerzom. Jedynie w trzecim secie mieli szansę, ale warszawianie nie dali się zaskoczyć.

Początek pierwszego seta pokazał, że obie drużyny nieprzypadkowo znajdują się w czubie tabeli. Po blokach na Kwolku i Butrynie goście prowadzili 3:6. Gospodarze szybko zniwelowali stratę i brakowało im tylko punktu do remisu. Po raz kolejny warszawianie postawili mur na siatce i powrócili do trzypunktowej przewagi. Zawiercianie mieli problem z przebiciem się przez blok rywali, którzy w tym elemencie zaskakiwali skutecznością. Warszawianie podwyższyli swoje prowadzenie na 5 oczek (7:12). Podopieczni Michała Winiarskiego zaczęli odrabiać stratę i po ataku Kwolka i outowym ataku Bołądzia tracili już tylko 2 punkty. Na końcówkę seta goście weszli z czteropunktową przewagą. Po ataku Bołądzia z prawego skrzydła było 18:24. Setową skończył precyzyjną kiwką Szalpuk.

Druga partia bylła już bardziej wyrównana. Nawet zawiercianie po punktowym ataku Kwolka wyszli na prowadzenie 6:5. Akcje robiły się coraz dłuższe, głównie dzięki dobrej strategii blok-obrona. Po dwóch asach serwisowych Szalpuka, na 3 punkty do przodu wysunęli się warszawianie (7:10). Po kontrze z szóstej strefy Tille przewaga wzrosła na 4 oczka. Szalpuk posłał kolejnego asa podwyższając prowadzenie swojej drużyny przed decydującą fazą seta (15:19). Ten sam zawodnik atakiem po skosie zakmnął drugi set 22:25.

Trzeci set oscylował początkowo w okolicach remisu. Bołądź nadział się na blok dający rywalom 2 punkty przewagi. Po kapitalnej zagrywce Butryna przewaga wzrosła do 4 oczek. Po wykorzystanej kontrze przez Bołądzia było już 9:8. W rotacji, podczas gdy w polu serwisowym znajdywał się Szalpuk, zespół ze stolicy osiągnął prowadzenie. Na końcówkę warszawianie nie weszli z decydującym prowadzeniem, po ominięciu potrójnego bloku przez Szalpuka przełamali granicę 20 punktu (18:20). Po dwóch akcjach zakończonych przez Bołądzia ekipa gości zdobyła 23 punkt. Nie dali szans Jurajskim Rycerzom, kończąc meczbol za drugim razem. Ostatni punkt skutecznym atakiem zdobył Tillie.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 0:3
(19:25, 22:25, 22:25)
Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek (8), Zniszczoł (4), Tavares, Clevenot (14), Bieniek (4), Butryn (12), Perry (libero) oraz Szalacha, Łaba (2), Gregorowicz (libero)
Projekt Warszawa: Firlej (2), Tillie (10), Wrona (3), Bołądź (14), Semeniuk (7), Szalpuk (18), Wojtaszek (libero) oraz Averill, Kowalczyk, Grobelny
MVP: Artur Szalpuk