W ramach 13. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał u siebie AZS Olsztyn 3:0 (29:27, 25:22, 25:21) i wskoczył na 5. miejsce w tabeli.

W historii spotkań obu zespołów w rozgrywkach SuperLigi, lepszym bilansem mogą pochwalić się gdańszczanie 22:12. Olsztynianie ostatni raz w Ergo Arenie zwyciężyli w 2019 roku.

– Drużyna z Gdańska jest zespołem fajnie zbilansowanym i dobrze grającym. Każdy z zawodników ma swoją odpowiedzialność, zna swoją rolę i potrafi wygrywać mecz w pojedynkę –  powiedział przed meczem trener Marcin Mierzejewski.

W drużynie gospodarzy zabrakło rozgrywającego Lukas Kampy oraz przyjmującego Jan Franchi Martíneza,

Przez większość część pierwszej odsłony obie drużyny toczyły zaciętą walkę. Gdańszczanie zdołali obronić aż trzy piłki setowe, a Mikołaj Sawicki swoją ostatnią akcją zakończył pierwsze starcie 29:27

Olsztynianie dobrze weszli w drugi set odskakując na (6:8, 7:11). Jednak gospodarze zaczęli odrabiać straty i po ataku Sasaka doprowadzili do remisu. W dalszej części seta Lwy powiększały swoją przewagę i ostatecznie wygrały 25:22

W trzeciej partii gdańszczanie szybko wyszli na prowadzenie. Po asie serwisowym Sawickiego zegar pokazał 11:7. Olsztyn próbował zbliżyć się do rywali, ale zdołał tylko dogonić ich na dwa punkty. Po błędach Trefla Gdańsk zdołał znowu odskoczyć i ostatecznie gospodarze wygrali 25:21

Gdańszczanie dzisiejszą wygraną zwiększyli swoje szanse na wejście do ćwierćfinałów Pucharu Polski.

Składy:

Trefl Gdańsk: Piotr Orczyk, Kamil Droszyński, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Janusz Gałązka oraz Voitto Köykkä (l.)

Indykpol AZS Olsztyn: Alan Souza, Moritz Karlitzek, Karol Jankiewicz, Szymon Jakubiszak, Cezary Sapiński, Manuel Armoa, Kuba Hawryluk (l.)

MVP: Mikołaj Sawicki