W 13. kolejce PlusLigi byliśmy świadkami pojedynku drużyn z dolnych miejsc tabeli. Mianowicie Czarni Radom, który plasuje się na samym dole tabeli, podejmowali u siebie Skrę Bełchatów, która z kolei zajmuje trzynastą lokatę

Pierwszy set zaczął się dość wyrównanie, obydwie drużyny grały punkt za punkt. Aż do momentu gdy goście wykorzystali błędy gospodarzy i przełamali passę, wychodząc na prowadzenie 8:6. Czarni Radom nie poddawali się tak łatwo i ciągle gonili wynik, dzięki czemu po chwili był już remis 15:15. Gospodarze nawet wyszli na prowadzenie, jednak nie zdołali tego utrzymać i ostatecznie pierwsza partia należała do Skry, którą wygrali 25:23

Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza. Przy dość wyrównanej grze gospodarze dobrze czytali zamiary Skry i to wykorzystali. Dobra gra w bloku i w ataku przyniosły rezultaty- tym samym Czarni Radom wyszli na prowadzenie, które utrzymywali (17:14). Skra solidnie walczyła w końcowym fragmencie seta, ale bez rezultatu. Gospodarze doprowadzili do remisu w setach (1:1), wygrywając drugą partię 25:22

Trzecią partię lepiej zaczęli gospodarze, wychodząc na prowadzenie 6:4. Goście jednak wzięli się w garść i wyrównali, a następnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:12), które powiększali. Ostatecznie Skra wygrała trzecią odsłonę 25:19

W czwartym secie Czarni Radom chcieli doprowadzić do tie-breaku. Gospodarze wyszli na prowadzenie (10:8) i bacznie patrzyli, aby nie popełniać na tym etapie niepotrzebnych błędów. Jednak goście nie poddawali się tak łatwo i po dobrej obronie serwów zdołali wyrównać. Koniec seta był bardzo nerwowy, obie drużyny grały punkt za punkt. Lepsza okazała się Skra, która w kluczowym momencie zdołała zachować zimną krew i wygrała na przewagi – 28:26, jak i cały mecz 3:1

Czarni Radom — Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 25:22, 19:25, 26:28)

Czarni Radom: Brodie Hofer, Dominik Teklak, Igor Gniecki, Maciej Nowowsiak, Mateusz Biernat, Vuk Todorovic, Bartosz Gomułka, Konrad Formela, Mateusz Kufka, Michał Ostrowski, Nikola Meljanac, Przemysław Smoliński, Rafał Buszek, Tomasz Piotrowski, Wiktor Rajsner, Wojciech Kraj

Skra Bełchatów: Benjamin Diez, Grzegorz Łomacz, Kajetan Marek, Wiktor Nowak, Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Dawid Konarski, Iliya Petkov, Jakub Rybicki, K. Pietruszewski, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Nowak, Mateusz Poręba, Pierre Derouillon, Przemysław Kupka