Za nami siatkarskie derby Opolszczyzny, a więc rywalizacja między PSG Stalą Nysa a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu 17. kolejki PlusLigi. W trzech setach lepsza okazała się drużyna gości.

Pierwsza partia rozpoczęła się od krótkiej gry punkt za punkt, następnie przewagę zaczęli budować nysanie. Po błędzie w ataku Kaczmarka gospodarze prowadzili 4:2, a po asie serwisowym Gierżota było już 8:4. Goście szybko odrobili większość strat i doprowadzili do stanu 8:9. Gospodarze przewagę utrzymywali aż do stanu 20:17. Wtedy to świetną serię zaliczyła ZAKSA, wychodząc na prowadzenie 24:20. Seta zakończył udanym atakiem Bednorz (25:21).

Drugą odsłonę gry od punktu zdobytego atakiem za sprawą Kaczmarka zaczęła ZAKSA. Po chwili prowadziła już 5:3. Z biegiem czasu goście powiększali przewagę. Po kolejnym dobrym ataku ze strony Kaczmarka prowadzili już 9:5, a po asie serwisowym Chitigoi – 14:7. Od tej chwili gra przez dłuższą chwilę toczyła się punkt za punkt, aż do stanu 17:11. Wtedy przewagę zaczęli powiększać kędzierzynianie, którzy po ataku Chitigoi prowadzili aż 20:11. Rywale zaczęli jeszcze gonić wynik, ale udało się jedynie zmniejszyć straty. Drugą partię blokiem zakończył Takvam (25:17).

W trzeciego seta lepiej weszli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy po asie serwisowym Kaczmarka prowadzili 5:2. Po atakach Kramczyńskiego i Gierżota rywale zmniejszyli straty do wyniku 5:6, a chwilę później było już 7:7. Następnie cały czas lekką przewagę punktową utrzymywała ZAKSA. Po asie serwisowym el Graouiego na chwilowe prowadzenie wyszła Stal (13:12), ale po kilku minutach było już 16:13 dla gości. Gra do końca seta była już dość wyrównana. Ostatecznie wynikiem 25:22 zakończył go udanym atakiem Chitigoi, dając drużynie z Kędzierzyna-Koźla trzysetowe zwycięstwo.

MVP spotkania wybrany został Marcin Janusz.

PlusLiga, 17. kolejka: PSG Stal Nysa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)

PSG Stal Nysa: Kamil Dembiec, Kamil Szymura, Patryk Szczurek, Tsimafei Zhukouski, Dominik Kramczyński (1), Jakub Abramowicz (2), Kamil Kosiba, Konrad Jankowski, Maciej Muzaj (9), Michał Gierżot (9), Nicolas Zerba (2), Remigiusz Kapica (10), Wojciech Włodarczyk, Zouheir el Graoui (9)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Erik Shoji, Korneliusz Banach, Marcin Janusz (3), Radosław Gil, Tomasz Gawron, Aleksander Śliwka, Andreas Takvam (4), Bartłomiej Kluth, Bartosz Bednorz (17), Daniel Chitigoi (11), David Smith (2), Dmytro Paszycki, Filip De Oliveira, Jakub Szymański, Krzysztof Zapłacki, Łukasz Kaczmarek (17), Twan Wiltenburg