Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po ciężkim boju pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 25:20, 27:29, 25:23, 15:13)

Dzisiaj ZAKSA Kędzierzyn Koźle podejmowała u siebie Indykpol AZS Olsztyn. Gospodarzy poprowadził Adam Swaczyna (dotychczasowy asystent  odsuniętego ze stanowiska 3 dni temu głównego trenera, Tuomasa Sammelvuo).

ZAKSA do dzisiaj miała na swoim koncie 24 punkty i zajmowała 9 miejsce w tabeli. Olsztyn plasował się tuż za ZAKSĄ z jednym oczkiem mniej.

Obie drużyny walczyły dzisiaj o grę w fazie play – off.

Pierwszy set należało do gości. Szybko wyszli na prowadzenie czterema punktami, a po asie serwisowym Karlitzka wysunęli się na 16:11

Dzięki świetnym serwisom goście wygrali pierwszą część do 19

W drugiej partii gospodarze pokazali, że nie oddadzą tak łatwo punktów.  Szybko wyrobili sobie trzy oczka przewagi. W tym secie debiut w zespole wicemistrzów Polski zaliczył nowy rozgrywający Mateusz Biernat. Asa serwisowego dołożył David Smith i gospodarze doprowadzili do remisu, a po skutecznych atakach Kaczmarka wygrali set do 20

W trzecim secie role znów się odwróciły i Olsztyn zdołał uciec na 8:5

Trzy rewelacyjne serwisy Alana wyniosły gości na 14:8. Zaksa zdołała jednak uśpić czujność Indykpolu i wyrównała na 18:18

Pod koniec seta olsztynianie zaczęli odrabiać straty i zakończyli trzecią partię 29:27

Czwarta odsłona to kilkupunktowa przewaga ZAKSY 19:15

Gościom udało się jednak dogonić rywali i doprowadzić do remisu 20:20

Dzięki świetnej dyspozycji Kaczmarka jego drużynie udało się wygrać tę nerwową końcówkę i doprowadzić do tie – breaku.

Piąty set zaczął się od asa serwisowego Szerszenia, kolejny punkt dodał Alan. Kędzierzynianie zdobyli sześć oczek z rzędu, ale gościom znowu udało się odrobić straty na 10:10

Wicemistrzowie Polski wrzucili na sam koniec wyższy bieg i wygrali kolejne trzy akcje z rzędu, co dało im ostatecznie prowadzenie w całym spotkaniu 3:2

Wygrana ta pozwoliła ZAKSIE pozostać w strefie play – off.