Biało-Czerwoni błyszczeli w finale pierwszego tegorocznego Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Kamil Kasperczak wywalczył swoje pierwsze podium w karierze, natomiast Anna Maliszewska była czwarta.

Anna Maliszewska w finałowej rywalizacji miała zapewnione 240 punktów za szermierkę z półfinału. W finale zawodniczki brały udział jedynie w rundzie bonusowej. Wspomniane 240 punktów wystarczyło do zajmowania 8 lokaty po pierwszej konkurencji. Biało-Czerwona jako jedna z pięciu pięcioboistek zdobyła maksimum, czyli 300 punktów w jeździe konnej, co przesunęło ją w klasyfikacji. W pływaniu natomiast Maliszewska uzyskała 12 czas – 2:26.07. Przełożyło się to na 258 punktów. Polka bardzo dobrze spisywała się w laser runie, walcząc o czołowe lokaty. Była nawet okazja na podium, ale tę szansę Ania straciła na ostatnim strzelaniu. Ostatecznie do mety Maliszewska dotarła na znakomitym 4 miejscu! Taki wynik coraz bardziej przybliża Polkę do zdobycia przepustki na igrzyska w Paryżu. Maliszewska jest teraz liderką rankingu olimpijskiego!

Finał kobiet:

1. Michelle Gulyas 1423 pkt (Węgry)

2. Sunwoo Kim 1415 pkt (Korea Południowa)

3. Kerenza Bryson 1409 pkt (Wielka Brytania)

4. Anna Maliszewska 1401 pkt

Kamil Kasperczak, który w półfinale miał znakomity wynik w szermierce – 240 punktów. Polak dołożył do tego 4 oczka w rundzie bonusowej. Świetnie poradził sobie także w jeździe konnej, zdobywając 300 punktów, czyli maksimum w tej konkurencji. W pływaniu było nieco gorzej, rezultat 2:12.08 był 12 czemu finału i dał Kamilowi 286 punktów. Pozwoliło to jednak utrzymać 2 lokatę w łącznej punktacji przed laser runem. Kasperczak wysoką formę pokazał także w decydującej rozgrywce! Polak przegrał jedynie z dwoma reprezentantami Egiptu: Ahmedem Elgendym oraz Moutazem Mohamedem. To pierwsze podium Kamila Kasperczaka w Pucharze Świata! Łukasz Gutkowski tym razem spisywał się słabiej i zajął 15 miejsce z wynikiem 1442 punktów.