Na skoczni Holmenkollbakken w Oslo rozegrano dzisiaj pierwszy konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Raw Air. Na starcie zobaczyliśmy 5 Polaków: Macieja Kota, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Kamila Stocha.

W serii próbnej skoki zawodnikom utrudniał silny wiatr, a swoje próby oddało zaledwie 12-stu skoczków. Ostatecznie serię przerwano i nie dokończono.

Konkurs jednak rozpoczął się zgodnie z planem. Niestety nie można go określić sprawiedliwą rywalizacją. Wiatr rozdawał karty i bardzo utrudniał skoki zawodnikom. Jako pierwszy z Biało-czerwonych pojawił się na belce Maciej Kot. Polak w pierwszej serii poszybował na odległość 120 metrów, a w drugiej osiągnął tylko 108 metrów i zajął 30 miejsce. Lepiej poszło Piotrowi Żyle, który dzięki dwóm równym i dobrym skokom na 125 metr uplasował się na 12 pozycji i był dzisiaj najlepszym z Polaków. W połowie stawki rywalizację zakończył Kamil Stoch. Polak po pierwszej serii zajmował dziesiątą lokatę, a po skoku na odległość 121,5 m w drugiej serii spadł o kilka pozycji i ostatecznie zajął 16 miejsce.

Niestety tylko po jednym skoku oddali dzisiaj Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki. W drugiej serii nie zobaczyliśmy także kilku znakomitych skoczków jak Ryoyu Kobayashiego, Roberta Johanssona czy Karla Geigera.

Zwycięzcą konkursu został Stefan Kraft Na drugim miejscu niespodziewanie uplasował się Kristoffer Eriksen Sundal, a podium uzupełnił Jan Hoerl.

Wyniki Polaków w dzisiejszym konkursie:

12. Piotr Żyła

16. Kamil Stoch

30. Maciej Kot

41. Aleksander Zniszczoł

42. Dawid Kubacki